טוען...

הוספת משנע: האם וכיצד אפשר לרכוש קנאביס רפואי עבור מטופל?

כיצד ניתן לרכוש קנאביס רפואי עבור מטופל בעל רישיון שלא יכול לצאת מהבית? באמצעות מה שנקרא "משנע". כדי להוסיף משנע יש לפנות לרופא שניפק את הרישיון ולבקש את הוספת שמו של המשנע. בחלק מהמקרים יתאפשר למשוך קנאביס רפואי גם באמצעות ייפוי כח מעורך דין, זאת על סמך הנחיה מתקופת הקורונה

בכדי לאפשר לאדם אחר לרכוש קנאביס רפואי בבית מרקחת עבור מטופל ברישיון ללא נוכחותו של המטופל עצמו, מה שנקרא “משנע”, יש צורך בהופעת שמו של האדם הזה על גבי הרישיון.

כדי להוסיף שם של משנע לרישיון, יש לבקש מהרופא המטפל להוסיף לרישיון את שמו של המשנע ותעודת הזהות שלו – את זה אפשר לבקש במיוחד או בעת הליך חידוש הרישיון או קבלתו לראשונה.

לעתים יהיו בתי מרקחת שיסכימו לנפק קנאביס רפואי למי שאיננו מטופל גם אם הוא יציג ייפוי כוח חתום על ידי עורך דין בו מופיעים: שמו המשנע, הסכמת המטופל, ומסמכי המטופל (הרישיון והמרשם) וכן תעודת הזהות המקורית.

משנע - רישיון קנאביס רפואי
דוגמה להופעה של משנע על גבי רישיון קנאביס רפואי

יחד עם זאת, נראה כי נוהל זה של ניפוק קנאביס רפואי למשנע על סמך ייפוי כח מעורך דין, הינו נוהל שהוטמע בתקופת מגפת הקורונה ומאז לא עודכן. כלומר, יש רוקחים שישתפו איתו פעולה, בעוד שאחרים, בעיקר בתי מרקחת חדשים שלא היו קיימים באותה תקופה, שכלל לא ידעו במה מדובר.

לאחרונה, למעשה לפני כשבועיים, ביום 15.3.23, שלחה הסתדרות הרוקחים מייל לבתי המרקחת עם עדכון לגבי הנוהל לניפוק באמצעות ייפוי כח, כך שסביר שבתי מרקחת מסויימים יקבלו ייפויי כח כאלה. עם זאת, מבדיקת מגזין קנאביס עולה כי מדובר במייל שנשלח במקור ממשרד הבריאות בשנת 2020 ומסיבה לא ברורה הועבר כעת שוב על ידי הסתדרות הרוקחים.

בכל מקרה, אם יש לכן גישה ישירה לרופא שהנפיק לכם את הרישיון, מומלץ להוסיף את שם המשנע לרישיון עצמו. אם לא, אפשר לנסות את הנוהל המדובר באמצעות ייפוי כח מעורך דין, ולקוות שבית המרקחת יקבל זאת וינפק עבורכם את הקנאביס הרפואי.

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר