הולנד: כרטיסי גירוד בריח מריחואנה יחולקו לתושבים – כדי שילשינו על בתי גידול

המלשינון הירוק: כרטיסי גירוד בריח מריחואנה יחולקו לתושבי הולנד כדי שידווחו על גידולי מריחואנה בלתי חוקיים.

לפני מספר חודשים דיווחנו כאן כי בבריטניה פתחו הרשויות במבצע חלוקת כרטיסי גירוד עם ריח של מריחואנה, זאת במטרה להקל על האזרחים לזהות את הריח במידה והם עוברים ליד בתי גידול מריחואנה בלתי חוקיים. הממשלה הבריטית פתחה מוקד “קו צדק” בו נתקבלו הדיווחים מהתושבים המודאגים.

כעת מתכוונות הרשויות בהולנד להשתמש גם כן בפטנט החדש. אחרי הצלחת הפיילוט, במסגרתו חולקו כרטיסי גירוד המפיצים ריח של מריחואנה לתושבים במדינה, עלו אחוזי הזיהוי בכ-20% אחוזים, כך על פי הדיווח.

על כרטיסי הגירוד החדשים המחולקים לתושבי הולנד נכתב: “גרדו, הריחו ועזרו. בעזרת כרטיס הריח תוכלו לזהות גידולי מריחואנה בסביבתכם.”

כרטיס גירוד בריח מריחואנה
כרטיסי גירוד בריח מריחואנה יחולקו לאזרחי הולנד

היוזמה החדשה יצאה לפועל בגיבוי מלא של משטרת הולנד, ראשי הערים ורשויות האנרגיה במדינה, אשר מפסידות לכאורה מאות מיליוני דולרים בכל שנה בגלל שימוש בלתי חוקי בחשמל ומים.

“הכרטיסים יהיו זמינים בכל רחבי המדינה,” אמר מארטין בולהאוור, דובר היוזמה. “הפרוייקט יתחיל בארבע ערים ואנו מקווים שערים נוספות יצטרפו בהמשך הדרך.”

גם זה בטח יעניין אותך

“בין הערים שישתתפו בפרוייקט תהיה גם אמסטלפיין, השוכנת בקרבתה של אמסטרדם,” הוסיף. “זאת בעקבות הצלחת הפרוייקט ועלייה חדה בדיווחים על גידולים בלתי חוקיים בערים האג ורוטרדם.”

“לפחות 20% אחוז מהשריפות המתרחשות באזורים תעשייתיים, נגרמות בגלל גידולי מריחואנה בלתי חוקיים,” טוען דניאל ניקולאס, דובר אחת ממחלקות האנרגיה.

על פי הערכות המשטרה המקומית, יש בהולנד כ-30 אלף גידולי מריחואנה בלתי חוקיים המנוהלים על ידי ארגוני פשע ומוערכים בשווי של למעלה מ-3 מיליארד דולר בשנה.

כאמור, בתחילת השנה הושק פרוייקט זהה גם בבריטניה. ראו כאן.

ראו גם: הולנד מציגה: דה-קרימינליזציה עובדת!
ראו גם: חדשות טובות מהולנד: חוק המריחואנה החדש בוטל!
ראו גם: מאיפה בא הריח הנדיר של הקנאביס?

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר