טוען...

הולנד: בית המשפט מסרב להעניש את מגדלי הקנאביס

בית משפט בהולנד סירב להעניש שני מגדלי קנאביס והאשים את מדיניות הממשלה, שמפלילה את המגדלים בזמן שמתירה את המכירה בקופי שופס. “בית המשפט מוצא את הנאשמים אשמים, אבל הם לא יוענשו,” קבע השופט.

בעלי קופי שופס באמסטרדם נוהגים להתלונן על המדיניות הממשלתית המתירה להם לפעול באופן חופשי, אך מפלילה את אלו המגדלים בעבורם את התוצרת: “בזמן שבאמסטרדם מותר לקנות עד 5 גרם מריחואנה בכל חנות, המדינה נוהגת בצביעות ורודפת אחרי אלו שמספקים את המוצר,” הם טוענים.

כעת, בית משפט בהולנד מביע לראשונה תמיכה בטענותיהם של בעלי הקופי שופס ומסרב להעניש שני נאשמים שנתפסו מגדלים קנאביס באופן בלתי חוקי. “מאחר והמכירה של סמים קלים בקופי שופס היא מקובלת, משמעות הדבר שבעליהן צריכים לספק לעצמם את התוצרת עבור דרישת הלקוחות,” כתב בית המשפט בפסק הדין.

מריחואנה בהולנד

צמד המגדלים שנעצרו, המספקים את תוצרתם באופן קבוע לקופי שופס באמסטרדם, נתפסו בין השנים 2009 ל-2014 עם למעלה מ-2,000 צמחי קנאביס בסה”כ. במשפט הפתיע השופט וקבע כי “גידול זה נעשה ברוח חוק הסמים הקלים, במטרה לתרום לבריאות הציבור ולא במטרה להפריע לסדר הציבורי”.

“הנאשמים היו גלויים תמיד עם המשטרה אשר ידעה על פעילותם, הם תמיד דיווחו על הכנסותיהם ושילמו מיסים כנדרש,” כתב השופט, “החוק לא מפרט כיצד צריכה להתבצע האספקה ועל כן בית המשפט מוצא את הנאשמים אשמים, אבל הם לא יוענשו.”

שר המשפטים ההולנדי, איבו אופשטלטן, התייחס השבוע להחלטה ואמר על פי הדיווח כי הוא “מופתע ממנה מאוד ומצפה לבדיקה חוזרת של הנושא על ידי התובע הכללי”.

על אף שקנאביס אינו חוקי בהולנד, בשנת 1976 החליטה המדינה להפסיק את הפללת צרכני הקנאביס ולהתיר שימוש עצמי בכמויות קטנות. עם זאת, גידול ומכירה של למעלה מחמישה גרם הוא אינו חוקי, מה שאומר שגידול למטרות מכירה בקופי שופס תמיד יהיה בידיו של הפשע המאורגן.

ראו עוד:
הולנד מציגה: דה-קרימינליזציה עובדת!
הולנד: 35 ראשי ערים דורשים לגדל מריחואנה בעצמם
המדריך המלא לסטלן באמסטרדם

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר