הדג נחש: "לגליזציה תפגע רק במשפחות הפשע"

לכבוד חג הפסח פרסמו חברי 'הדג נחש' הודעה ובה קראו לשינוי חוקי הקנאביס. "יום אחד ישתנו פה חוקי הגראס, זה חייב לקרות וזה יקרה," כתבו.

לפני מספר שבועות התייחסו חברי 'הדג נחש' לראשונה מזה זמן רב לנושא הלגליזציה כשפרסמו שיר חדש בשם "Legal eyes", שהופק בשיתוף עם הרכב הטראנס 'אינפקטד משרום'. הבוקר (א') התייחסו חברי ההרכב לנושא שוב כשפרסמו הודעה בדף הפייסבוק שלהם, בה אמרו כי לגליזציה תביא, לפחות לתקופה מסויימת, למראית עין של ארץ תקינה.

הדג נחש
הדג נחש

עם זאת, נראה שחברי ההרכב אינם חושבים שמהלך שכזה יביא לשינוי מהותי מספיק בחיי הישראלים ואינו מספיק כדי להביא את המדינה למקום בו היא צריכה להיות. "שינוי חוקי הגראס במדינת ישראל לא יהפוך את המדינה הזו למקום הגיוני," כתבו. "גם אם ישונו החוקים העקומים והשקריים הנוגעים לשימוש עצמי במריחואנה מן הקצה אל הקצה, עדיין תהיה לנו כברת דרך רצינית לעבור עד שנחיה במקום שטוב לחיות בו."

"השינוי בחוקי הגראס, אם וכאשר יגיע, לא יעמעם כהוא זה את את אזלת היד והקיפאון בתחומי הכלכלה, השוויון, וכמובן השלום," הסבירו. אך עם זאת, הם מדגישים: "שינוי כזה ישפיע על מאות אלפי אזרחים ישראליים, ולכן מטעמים אלה יש לשנות את החוקים לאלתר."

עוד הם הוסיפו כי "השינוי כרוך במאמץ קטן" וכי היחידים שייפגעו ממנו הן משפחות הפשע. "לא הטייקונים, לא תעשיית הביטחון ולא הדרג המדיני צפויים להיפגע בשום צורה משינוי שכזה," הסבירו. "אין לו [לשינוי] 'אויבים טבעיים' מלבד משפחות הפשע ואולי גם ארגוני הטרור."

"יום אחד ישתנו פה חוקי הגראס," סיכמו. "זה חייב לקרות וזה יקרה. אבל גם ביום המבורך הזה, לא נהפוך לא לדנוור ולא לאמסטרדם. נשאר בדיוק מי שאנחנו. אבל אולי יצליח השינוי לייצר, ולו לתקופה מסוימת, מראית עין של ארץ זבת דבש."

חיתמו על העצומה: להשמיע את Legal Eyes בגלגל"צ.

האזינו: הדג נחש ואינפקטד משרום – Legal Eyes:

ראו גם: נורמטיביים: פרוייקט חדש עוקב אחר ישראליים התומכים בקנאביס
ראו גם: תנו לעשן בשקט: המפורסמים מצטרפים לקמפיין הלגליזציה

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

דרושים

חדשות
שינוי גודל פונט