האם קנאביס רפואי מתאים גם לבעלי-חיים?

למרות שעיקר הדיון בנוגע לקנאביס רפואי מתמקד בבני האדם מן הסתם, לצמח הנדיר יש סגולות שמועילות גם לבעלי חיים אחרים כמו חתולים, כלבים ואפילו סוסים. מחקרים שנערכו בעיקר במהלך שנות ה-2000 קובעים כי צריכת קנאביס עוזרת גם להם. עם מעט זהירות והקפדה, גם כלביכם יוכל להנות מסגולותיו המיוחדות של צמח הקנאביס.

שימוש בקנאביס בקרב בעלי-חיים

לפני איסור הצריכה על מריחואנה מתחילת המאה ה-20, נהגו וטרינרים רבים לטפל בבעלי-חיים בעזרת קנאביס ובמדינות מזרח אסיה משתמשים גם היום במריחואנה בטיפול בפילים ובעדרי בקר לעזרה בטיפול בפציעות ועייפות.

זרעי קנאביס ניתנים לתרנגולות ברחבי העולם כדי לחזק את גופן, להגביר את תפוקת הטלת הביצים וכל זאת תוך הפחתת הרעב למזונות מסוג אחר שמשמעותה חסכון כלכלי אדיר לבעלי הלולים.

היסטוריית המחקר בנוגע לקנאביס ובעלי-חיים

אף על פי שאין מחקרים רבים בנושא צריכת קנאביס בקרב חיות מחמד, אלו שכן נערכו אישרו את הימצאותם של קולטני קנאבינואידים בגופם של מגוון רחב של בעלי-חיים כמו עכברים, חזירים, כלבים, קופים ועוד.

אותם מחקרים קובעים גם שצריכת מריחואנה יכולה לעזור לבעלי חיים בהתמודדות עם כאבים, בחילות, חרדות וסיבוכים נוירולוגיים אחרים.

מה אומרים המומחים?

ד”ר אריק בארצ’ס, הוטרינר הראשי של סן-פרנסיסקו, מספר כי לעתים מגיעים אליו לקוחות עם כלביהם לאחר ששהו זמן רב בחדר עם מעשנים או אף כאלו שהחליטו לטעום את הפרחים הירוקים שבעל הבית השאיר בקערה בסלון.

“אין מה לדאוג בנוגע ל’הרעלת מריחואנה’ בין אם נגרמה משאיפת עשן מריחואנה, אכילת הפרחים או הגבעולים של הצמח או אפילו בליעת מזון המכיל קנאביס,” אומר בארצ’ס. “במקרה הגרוע ביותר זה יימשך מספר שעות והטיפול ב’בעיה’ איננו מורכב מדי וכולל בעיקר הרגעה והשקייה במים.”

ד”ר בארצ’ס מדגיש: “עדיף לא לתת לכלביכם לאכול עוגיות בראוניז עם מריחואנה מאחר והשוקולד והסוכר לא בריא בשבילם, אך המריחואנה אינה מהווה בעיה.”

אז כדאי לתת מריחואנה לבעלי-חיים?

האם זה אומר שרצוי לתת קנאביס לכלב המזדקן שלנו שסובל מכאבים? האם כל מה שהחתולה עם הקטארקט בעין רוצה זה איזה פאף ממריחואנה רפואית איכותית? תלוי.

בעלים של חיות מחמד מדווחים באופן די שכיח על כך שהחתול או הכלב שלהם נהנה מצריכת מריחואנה ושהיא אף עוזרת לו בחיי היום-יום.

לא כל בעלי החיים יגיבו באופן זהה לצריכת מריחואנה אז אם הכלב שלך מתעקש לזלול פרח מריחואנה לפני משחק כדורגל טוב, כנראה שזה בסדר בשבילו בכמויות קטנות. מאחר ועשן טבק הוא רעיל, עדיף לספק לבעל החיים שלכם קנאביס איכותי נקי מתוספים רעילים. הדרך הבטוחה והנוחה לטיפול מסוג זה היא כמובן שימוש בוופורייזור.

ניסיתם כבר פעם לתת לבעלי-חיים מריחואנה? ספרו לנו איך הם הגיבו.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר