האם לתת לסבתא לעשן מריחואנה?

“יש דרך אחת ויחידה להביא את בשורת הלגליזציה של הקנאביס – אנשים זקנים.” – כך טוען רוברט פלאטשורן, מי שהפיק את הסרט התיעודי החדש “האם לתת לסבתא לעשן מריחואנה?”.

פלאטשורן יצא בשנת 2010 למסע בלתי שגרתי לו קרא “מסע הכסף” (“The Silver Tour”) ובמסגרתו ביקר בשכונות “מבוגרות” בפלורידה, ארה”ב.

מטרת המסע היתה להסביר וללמד על היתרונות הרפואיים של צמח הקנאביס, לעודד אקטיביזם והפעלת לחץ ציבורי על מקבלי ההחלטות ולהשפיע על אנשים לתמוך בקידום נושא הקנאביס לקראת הצעות החוק בנוגע לקנאביס שיידונו בנובמבר הקרוב בפלורידה כמו גם במדינות אחרות ברחבי ארה”ב.

פלאטשורן החליט לכוון לאוכלוסיה ספציפית במיוחד שבדרך כלל נוטים להתעלם ממנה והיא גם נוטה להתעלם מתחום הקנאביס – בני ובנות גיל הזהב.

צפו: סבתא מעשנת מריחואנה בפעם הראשונה

בעקבות המסע הפיק פלאטשורן סרט תיעודי בשם “האם לתת לסבתא לעשן מריחואנה?” (Should Grandma Smoke Pot?). הסרט עוקב אחר נושא זכויות האדם בארה”ב, ההיסטוריה של צמח הקנאביס מימי התנ”ך ועד ימינו אנו, על המלחמה בסמים והאינטרסים הכלכליים והפוליטיים מאחוריה, על חברות התרופות והתעמולה הקשה לאורך השנים וכמובן על עדויות של מטופלים בקנאביס רפואי – צעירים ומבוגרים חולי סרטן ומחלות אחרות. בסרט מתארחים מומחים רבים וביניהם גם פרופסור רפאל משולם.

“לא הפקתי את הסרט הזה בשביל כל מיני פסטיבלי סרטים למיניהם. אפילו לא בשביל תכנית פריים-טיים בטלוויזיה או להצגה בבתי קולנוע ברחבי המדינה,” אמר פלאטשורן בראיון לניו-יורק טיימס. “לא עשיתי את הסרט בשביל כמה מאות אנשים שגם ככה תומכים ברעיון הקנאביס… נעשו כבר עשרות סרטים כאלה בעבר וסיפורם מסתיים בכמה אלפי אקטיביסטים שצופים בהם שוב ושוב.”

צפו בסרט המלא: “האם לתת לסבתא לעשן מריחואנה?”

פלאטשורן סיפר עוד כי הרעיון לסרט צץ במוחו לאחר שביקר בפסטיבל הקנאביס הנודע בסיאטל, פסטיבל ה-HempFest. “הפסטיבל הזה הוא פשוט מדהים. מגיעים לשם רבע מיליון אנשים במהלך שלושת ימי הפסטיבל,” הוא מספר. “נאמתי לפני 2,000 איש. 2,000 פרצופים מחייכים ותומכים עמדו לנגד עיניי.”

צפו: סבא מנסה לעשן מריחואנה רפואית בפעם הראשונה (מצחיק)

גם בישראל צולם בעבר סרט תיעודי על קנאביס לטיפול בבני גיל הזהב. הסרט עוקב אחר חולים כרוניים שתפקודם הקוגניטיבי או הגופני פגוע, חסרי כושר ניידות ושליטה בסוגרים – דיירי הבית הסיעודי “הדרים” בקיבוץ נען.

צפו בסרט המלא: “גראס בבית אבות”

חשיש לקשיש ושאכטה לסבתא

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר