האם חברות הטבק זוממות על שוק הקנאביס בוושינגטון וקולורדו?

לאחר שעברו חוקי הלגליזציה החדשים בוושינגטון וקולורדו, שמועות מספרות על כך שחברות הטבק הגדולות, ובראשן חברת ‘מרלבורו’, זוממות כעת להשתלט על שוק ייצור ומכירת הקנאביס.

סיגריות קנאביס מרלבורו

וושינגטון וקולורדו העבירו לאחרונה חוקי לגליזציה חדשים המתירים קניית והחזקת מריחואנה לשימוש עצמי. אף על פי שהחוקים החדשים מתנגשים עם החוק הפדרלי (העדיף ע”פ חוקת ארה”ב) הקובע כי קנאביס הוא סם מסוכן ללא תועלת רפואית, נשיא ארה”ב ברק אובמה הצהיר שהממשל לא ייפעל לאכיפת חוק זה במדינות בהן עברו חוקי לגליזציה.

פוטנציאל כלכלי אדיר

מומחים מעריכים את שוק הקנאביס החוקי במאות מיליונים של דולרים בכל שנה בוושינגטון לבדה. בישראל, לשם השוואה, מעריכים כי שוק הקנאביס החוקי יניב רווחים של למעלה ל-5 מיליארד דולר לקופת המדינה.

שמועות מספרות על כך שנציגים של חברות הטבק הגדולות ביותר זוממות כעת לשים את ידן על שוק הקנאביס החוקי ולקבל רשיונות לייצור ושיווק מוצרי קנאביס באופן תעשייתי.

ביל פלפס, דובר חברת הטבק הגדולה בארה”ב ‘פיליפ מוריס’, יצרנית “מרלבורו”, אמר אמש: “המדיניות שלנו קובעת שאנו לא מגיבים להשערות בנוגע לתכניות עסקיות עתידיות. חברות הטבק תמשכנה לעסוק בייצור ושיווק מוצרי טבק.”

בריאן האטשל, דובר חברת הטבק השנייה בגודלה בארה”ב ‘ריינולדס אמריקן’, יצרנית “קאמל”, “פאל-מאל” ועוד, היה פחות מסתורי. “לחברת ‘ריינולדס אמריקן’ אין תכניות לייצר או לשווק מוצרי קנאביס באף אחת מהמדינות המדוברות (וושינגטון וקולורדו),” אמר. “זה לא חלק מהאסטרטגיה שלנו.”

אנחנו לא בטוחים אם להאמין להם או לא…

ראו עוד: חוק חדש באוסטרליה: קופסאות סיגריות בצבע אחיד וללא סימנים מזהים
ראו עוד: לגליזציה וקוץ בה: מה עושים בקשר לנהיגה תחת השפעת קנאביס?

מישהו שר את זה קודם…

בסדרת הטלוויזיה המצליחה “Weeds” ראו את הנולד. בעונה האחרונה של הסדרה מסופר על כך שחברות הטבק הגדולות זוממות להשתלט על שוק הקנאביס החדש שנפתח במדינות ארה”ב בהן עברו חוקי לגליזציה חדשים.

צפו בקטע מהסדרה:

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר