דלף מסמך של הרשות: כך תילחמו בתומכי הקנאביס

מסמך פנימי שדלף מהרשות הלאומית למלחמה בסמים חושף כיצד מתודרכים העובדים לענות על התנגדויות ושאלות נפוצות בהן הם נתקלים.

מאת: גיא קרלינסקי

המסמך החתום על ידי גלעד היימן, עובד חברת היחצ”נות “ספוט” וראש אגף הדוברות ברשות וכן על ידי אורית שפירו, ראש אגף חינוך ומניעה ברשות, מראה כי עובדי הרשות נתקלים יותר ויותר במתנגדים התומכים בלגליזציה או דה-קרימינליזציה ומסביר להם כיצד עליהם לטפל ב”התנגדויות נפוצות”.

“אבל מה יהיה על בני הנוער?!”

באופן די צפוי, רוב הרטוריקה בה מצויידים עובדי הרשות כוללת בעיקר הפחדות ואיומים: “האם אתם רוצים להמר באם היא תפגע בכם או לא?”, “הסוטול הראשון השני והשלישי יכול להיות קל, אבל אולי בסוטול ה-11 תיפלו?!” וכן סחטנות רגשית זולה: “ילד שמאושפז בכפר גמילה, לא משנה לו אם הוא שם בגלל סם ‘קל’ או ‘קשה’ בשביל האמא והאבא שלו, הלב נקרע, העולם נעצר, והכאב והתמודדות קשים מנשוא…”.

גלעד היימן
גלעד היימן, דובר הרשות למלחמה בסמים (תמונה: יוראי ליברמן)

למעשה הטענה העיקרית שחוזרת על עצמה כתשובה ליותר מ-10 שאלות היא להזכיר כמה שמריחואנה מסוכנת לבני נוער, ושכל מהלך שיקדם לגליזציה יגרום לעלייה בשימוש בקרב בני נוער – טענה שכבר הוכחה כלא נכונה.

המסמך מציע גם השוואות עלובות בין מורפיום לקנאביס כחומרים בעלי תועלת רפואית וטוען ש”אף אחד לא קורא ללגליזציה של סם האופיום!” או איזכור של צפון קוריאה כאחת המדינות הבודדות בהן יש לגליזציה מלאה (האמת שהקנאביס מעולם לא הוצא מהחוק שם) עם הטיעון המנצח “לה אנחנו בטח לא רוצים להידמות?”

אלכוהול או קנאביס

מעניינת במיוחד השאלה “למה אלכוהול מותר וסמים לא?” -והטיעון הלא רציונלי בעליל: “אוי לנו אם המריחואנה תהיה זמינה ונגישה כמו אלכוהול”, בצירוף אזהרה בצבע אדום “אסור להגיע לוויכוח על מה יותר גרוע!!!”. כנראה זה וויכוח שגם עובדי הרשות לא מאמינים שינצחו בו…

הרשות למלחמה בסמים מאשימה עוד גם מבוגרים שעושים בקנאביס שימוש עצמי מדי פעם ב”חוסר אחריות חברתית וציבורית” בדגש על ה”מסר המסוכן” שהם מעבירים לנוער הפגיע.

על פי הרשות למלחמה בסמים, אנשים בוגרים ומצליחים שמודים כי עישנו קנאביס גורמים לאווירה בה הקנאביס לגיטימי, דבר המסכן את בני הנוער. כנראה לדעת הרשות עדיף שאנשים ישקרו לגבי החוויות שלהם עם סמים למען המטרה המקודשת של להפחיד ילדים אל דרך הישר.

מהמסמך שדלף אנו יכולים לראות כיצד ברשות למלחמה בסמים ממשיכים להגיב באותן הפחדות שקריות ישנות שהם מפיצים כבר שנים. אפילו הטענה המטופשת והמסוכנת ש”אין סמים קלים וקשים” חוזרת פה. גם ברשות כבר מזהים את השינוי בדעת הקהל לטובת הקנאביס, ומעדיפים להתבצר בעמדתם במקום להתאים את עצמם למציאות ולעשות הפרדה ברורה בין קנאביס לשאר הסמים האסורים.

המסמך המלא שדלף:

http://www.xn--4dbcyzi5a.com/wp-content/Documents/rashut33.pdf

ראו עוד:
הרשות למלחמה בסמים תשקר גם מחר
נעצר יאיר גלר – מנכ”ל הרשות למלחמה בסמים
הרשות למלחמה בסמים מציגה: עובדות או בדיות?
הרשות למלחמה בסמים: “קנאביס הוא סם מסוכן”

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר