דונלד טראמפ על לגליזציה: “זו החלטה של כל מדינה לעצמה”

פחות מיממה אחרי דבריו של ברני סנדרס, אחד המתמודדים לנשיאות ארה”ב שאמר שהוא תומך בביטול החוק נגד קנאביס, יוצא גם המועמד הצבעוני דונלד טראמפ בהצהרה בעניין. על אף שאינו מהתומכים הבולטים בנושא, אמר טראמפ כי הוא בעד להתיר למדינות ארה”ב לקדם לגליזציה אם כך רוצים התושבים.

המירוץ לנשיאות ארה”ב ממשיך להתחמם ונושא הקנאביס והלגליזציה לא חמקו כמובן גם הפעם מהראיונות והעימותים. ראשונה הבהירה את עמדתה הילרי קלינטון, המתמודדת על הנהגת המפלגה הדמוקרטית וייצוגה במירוץ לנשיאות, כשאמרה בחודש שעבר שהיא תומכת במדינות בארה”ב שעושות לגליזציה. “נראה כיצד זה מתקדם ואז נחליט,” אמרה בהתייחסה לחוק הפדרלי.

השבוע, במהלך כנס באוניברסיטה בדרום קרוליינה, התייחס לראשונה לנושא הלגליזציה גם ברני סנדרס, יריבה של קלינטון במאבק על הנהגת המפלגה, ואמר חד משמעית וללא סייג כי יש לבטל את האיסור הפלילי על קנאביס ולהתיר את השימוש והסחר בו בדיוק כפי שמותרים אלכוהול וסיגריות.

דונלד טראמפ: “זה עניין של המדינות”

דונלד טראמפ
דונלד טראמפ: “לגליזציה זו החלטה של המדינות”

לא עברו 24 שעות וגם המועמד הצבעוני והמסקרן מכולם, דונלד טראמפ, נשאל לעמדתו בנושא, ואמר כי יש לתת למדינות ארה”ב לקבוע בעצמן אם רוצות לגליזציה או לא.

“בעניין הלגליזציה והמריחואנה, אני חושב שזה עניין של כל מדינה לעצמה,” אמר טראמפ והדגיש כי הוא אינו מעשן סיגריות, לא שותה אלכוהול ובוודאי לא משתמש בסמים. “מריחואנה היא כזה עניין גדול עכשיו. אני חושב שהרפואי צריך להיות, אבל מעבר לזה אני חושב שצריך להשאיר את זה להחלטת המדינות. אני אוהב את קולורדו אבל ישנה השאלה האם הכל עובד שם כשורה.”

טראמפ מחליף דעות

על פי הדיווח ב’וושינגטון פוסט’, נראה כי בניגוד לתדמיתו כאחד שעומד על עקרונותיו ועמדותיו, בנושא זה נוהג טראמפ דווקא לשנות את דעותיו מפעם לפעם.

על פי הדיווח בשנת 1990 הודיע טראמפ בראיון כי הוא תומך בלגליזציה ואמר כי “אנחנו מפסידים במלחמה בסמים” וכי “צריך לעשות לגליזציה כדי לקחת את הרווח מהעבריינים ולנצח במלחמה הזו”,

דונלד טראמפ צעיר מבוגר פעם היום
דונלד טראמפ בשנת 1988 (שמאל) ובשנת 2015 (ימין)

באמצע השנה (2015) כבר אמר שהוא אינו חושב שיש לעשות לגליזציה: “אני חושב שזה רע. מריחואנה רפואית זה עניין אחר, אבל אני חושב שזה רע. אם תושבי המדינות מצביעים בעד, אז הם בעד, אבל יש היום הרבה מאוד בעיות בקולורדו. הרבה מאוד.”

כעת כאמור תופס טראמפ עמדת אמצע שכזו, שנראית “נוחה” יותר למועמדים שמעדיפים לשמר את קשריהם עם קהל המצביעים השמרני ולהישאר “באמצע”. סנדרס, המועמד היהודי היחיד, שנחשב לבעל דעות שמאל, הוא היחיד עד כה שהצהיר בפה מלא בעד לגליזציה כאמור.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר