דו”ח ארגון מדינות אמריקה: “יש להפסיק את המלחמה בסמים ולקדם לגליזציה של קנאביס”

ארגון מדינות אמריקה (OAS) פירסם דו”ח ובו הוא קורא למדינות המערב להפסיק את המלחמה בסמים ולקדם את רעיון הלגליזציה.

ארגון מדינות אמריקה (Organization of American States), המאגד בתוכו 35 מדינות עצמאיות מיבשת אמריקה הדרומית, פירסם דו”ח חדש ובו הוא קורא ללגליזציה של מריחואנה ולהפסקת המלחמה בסמים במדינות המערב.

במהלך השנתיים האחרונות עמדה יבשת דרום אמריקה בראש הכותרות בכל הנוגע ללגליזציה והפסקת המלחמה בסמים. מנהיגי מדינות כמו אורוגוואי, מקסיקו, קולומביה, בליז, גוואטמלה ועוד, קראו יחד לשינוי במדיניות הסמים.

“על מדינות המערב לנסות ולקדם מדיניות אלטרנטיבית להתמודדות עם השימוש בסמים ובייחוד עם הקנאביס,” נכתב בדו”ח. “יש להפנות את המשאבים המושקעים בנסיון לשלוט בסמים ובצרכנים, לקידום הסברה, מניעה וטיפול במכורים.”

חוסה מיגל אינסולסה, המזכיר הכללי של ארגון מדינות אמריקה, אמר כי הדו”ח הוא “ראשיתו של דיון מיוחל, שיבהיר לארה”ב ולמדינות אירופה שהמצב הנוכחי צפוי להשתנות, איתן או בלעדיהן”.

הרעיון לפרסום הדו”ח עלה בעת ועידת האמריקות שנערכה בעיר קרטחנה שבקולומביה בשנה שעברה. במהלך הוועידה הביעו מנהיגי מדינות מאמריקה הלטינית מרמור רב על כך שמדינות המערב, שאזרחיהן הם הצרכנים העיקריים של הסמים המיוצרים באמריקה הלטינית, אינן מודעות כלל לנזק הרב שגורם המסחר בסמים.

המשך קריאה
Back to top button
x
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר