טוען...

דוגמא אישית: פוליטיקאי פולני מדליק ג’וינט מול משכן הפרלמנט

יאנוש פאליקוט, פוליטיקאי פולני ידוע, הגיע ביום שישי האחרון אל מול משכן הפרלמנט כשלצידו מספר פעילים למען לגליזציה של מריחואנה והדליק ג’וינט בפומבי כאשר עוברים ושבים – כולל מספר שוטרים – עומדים מנגד.

יאנוש פאליקוט, פוליטיקאי פולני מוכר העומד בראש מפלגת שמאל בפולין, לקח מספר שאכטות מג’וינט שהועבר אליו ע”י פעילים למען דה-קרימנליזציה של קנאביס בפולין אשר התכנסו להפגנה אזרחית, מחאו על מדיניות הממשלה, נשאו שלטים וקראו קריאות למען לגליזציה.

פאליקוט, הידוע בסגנונו יוצא הדופן, החליט לבדוק האם הממשלה עומדת מאחורי חוק חדש שהועבר לאחרונה ומגביר את הענישה על החזקת כמויות של מריחואנה לצריכה עצמית. דרישתו של פאליקוט, אשר בשבילה הוא גם מוכן להיכנס לכלא: ביטול מוחלט של כל העונשים הקבועים בחוק על צרכני מריחואנה.

יאנוש פאליקוט
יאנוש פאליקוט

עוד בחודש שעבר תכנן פאליקוט להפתיע את חברי הפרלמנט ולהדליק ג’וינט בפומבי אך דוברת הפרלמנט הודיעה לתובע הכללי על התכניות ופאליקוט החליט להגיע עם קטורת בריח קנאביס במקום הדבר האמיתי.

גם בעצם הדלקת הקטורת לבדה, לקח פאליקוט סיכון שכן בפולין זה לא רק לא-חוקי לעשן מריחואנה, אלא לא-חוקי גם להצהיר הצהרות בזכותה ולעודד שימוש בה.

“אני מוחה על הצביעות והאבסורדיות שבחקיקה נגד הקנאביס” אמר פאליקוט והוסיף: “כששמעתי את התגובה המתחסדת בפרלמנט לרעיון שמישהו יעשן מריחואנה החלטתי שנמאס”.

פעילי הלגליזציה הפולנים קראו להפגנה ביום שישי “היציאה מהארון הירוק של מעשני המריחואנה” ואמרו לעיתונאים שעישון קנאביס הוא הרגל לגיטימי לחלוטין ממש כמו שתיית כוס בירה.
אחד הפעילים הוסיף: “פולין היא אחת מיצרניות הוודקה הגדולות בעולם ולא ייתכן שמי שצורך קנאביס נענש בחומרה ואף נכלא ואילו צרכני האלכוהול – סם מסוכן לכל דבר – נחשבים לחפים מפשע. זה אבסורד מוחלט!”.

צריכת מריחואנה וחשיש היו עניין נפוץ מאוד בפולין בתקופה הקומוניסטית על אף שזה תמיד היה בהיחבא.

האם בישראל יקום פוליטיקאי אמיץ שיעיז לעשות דברים במחוץ לקונצנזוס?

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר