דובר הבית הלבן נגד לגליזציה: “מאמין שנראה אכיפה מוגברת”

האם המשטרה תחל לפשוט על חנויות קנאביס חוקיות בארה”ב? בניגוד להבטחתו של טראמפ בקמפיין הבחירות כי לא יתערב במדינות בהן אושרו חוקי לגליזציה, דובר הבית הלבן סיפק אמש התייחסות אחרת לנושא: “מבינים את חשיבות הקנאביס הרפואי, אך בנושא הלגליזציה מאמין שנראה אכיפה מוגברת,” אמר.

מאז נבחר דונלד טראמפ לנשיאות ארה”ב פורסמו שלל הערכות בנוגע לעמדתו כלפי נושא הלגליזציה של קנאביס, אך עד כה למעט אמירה בעד לגליזציה בשנת 1994 ואחת נוספת במהלך קמפיין הבחירות על כך שלא יתערב במדינות הלגליזציה, הוא טרם התייחס לכך באופן ברור לגמרי.

בתקופת אובמה זכה כזכור הקנאביס לעדנה כשהנשיא איפשר ל-8 מדינות לאשר חוקי לגליזציה מבלי לאכוף את החוק הפדרלי האוסר זאת. לקראת סיום תפקידו כבר אמר בפה מלא כי הוא תומך בשינוי החוק.

אמש (ה’, שעון ישראל) במסיבת עיתונאים שנערכה בבית הלבן, התייחס הממשל האמריקני החדש חנושא זה לראשונה מאז נבחר טראמפ לתפקיד, כשדובר הבית הלבן שון ספייסר השיב לשאלה שהעלה בפניו עיתונאי בנוגע לחוקיות הקנאביס.

“יש הבדל בין רפואי לפנאי”

“אני מאמין שנראה אכיפה מוגברת,” השיב ספייסר לשאלה האם צפויות פשיטות של המשטרה הפדרלית על חנויות קנאביס במדינות הלגליזציה. הוא הסביר כי בעוד הנשיא טראמפ מבין ותומך בקנאביס הרפואי וההקלה שהוא נותן לסבלם של רבים, גישת הממשל כלפי השימוש בקנאביס למטרות פנאי שונה לגמרי.

“בקשר למריחואנה רפואית, אמרתי בעבר, שהנשיא מבין את הכאב והסבל ממנו סובלים רבים המתמודדים עם מחלות סופניות ואת הנחמה שחלק מאותם סמים, כולל מריחואנה רפואית, נותנים להם,” אמר ספייסר. “אבל יש הבדל גדול בין זה לבין מריחואנה לשימוש פנאי. יש חוק פדרלי שעלינו לאכוף.”

אמירה זו של דובר הבית הלבן מגבירה עוד יותר את חששות תומכי הקנאביס, שהתאכזבו לשמוע לאחרונה על מינויו של הפוליטיקאי הקשוח ומתנגד הלגליזציה ג’ף סשנס לתפקיד התובע הכללי החדש של ארה”ב.

למרות הדברים הברורים על עליונותו של החוק הפדרלי על חוקי המדינות המאשרות לגליזציה וההתנגדות לשימוש בקנאביס למטרות פנאי, בהמשך נאומו דווקא ציין ספייסר כי המפלגה הרפובליקנית דוגלת בגישה התומכת בעצמאות המדינות להחלטותיהן.

יחד עם הבטחתו של טראמפ שלא יפריע למהלך הלגליזציה במדינות ארה”ב שאישרו זאת במשאלי-עם, ייתכן ותומכי הקנאביס יכולים -בינתיים – להמשיך לשמור על מעט אופטימיות ואמונה בתמיכתו של הנשיא החדש בשגשוג הכלכלה.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר