טוען...

גרמניה: חולים יורשו לגדל קנאביס בביתם

בית המשפט בקלן, גרמניה, התיר לשלושה חולי כאב לגדל קנאביס בביתם עקב קשיים כלכליים.

בזמן שבישראל הודיע משרד הבריאות ל-7 החולים היחידים במדינה להם מותר לגדל קנאביס בביתם כי זוהי השנה האחרונה לתוקף רשיונם, בית המשפט בעיר קלן שבמערב גרמניה הלך בעקבות קנדה וקיבל את עתירתם של שלושה מטופלי קנאביס רפואי שדרשו לאפשר להם לגדל את התרופה בביתם.

השלושה, הסובלים מכאב כרוני ומשתכרים בממוצע 1,500 יורו בחודש (6,900 ש”ח), טענו בבית המשפט כי אינם מסוגלים לעמוד בתשלום הגבוה עבור הקנאביס הרפואי ולכן מעוניינים לגדלו בעצמם.

השופט אישר כאמור את עתירתם, אך קבע בפסק הדין כי אחד התנאים החשובים לקבלת האישור הינו אכיפה מסודרת ומניעת גישה של גורם שלישי לתוצרי הגידול. עוד הוא פסק כי רשיונות גידול יינתנו רק לאחר בדיקה אינדיבידואלית של כל בקשה שתוגש.

“עד כה היה זה בלתי חוקי לגדל קנאביס בבית אבל לשלושת החולים הללו יותר כעת לעשות זאת,” מסרה על פי הדיווח דוברת בית המשפט, שהבהירה גם כי אין כל כוונה להרחיב את מספר האישורים. “מדובר בשלושה חולים קשה מאוד אשר דבר לא עוזר להם מלבד קנאביס,” אמרה. “לא מדובר ב’קארט בלאנש’ לחלוקת רשיונות.”

תחום הקנאביס הרפואי בגרמניה הוא מהנוקשים ביותר ומתיר שימוש במריחואנה רפואית אך ורק לכ-250 חולים המוגדרים בדרך כלל כסובלים מ”תחלואה כפולה פיזית”, כלומר חולים בשתי מחלות בו זמנית. הקנאביס אינו מגודל בגרמניה, אלא מיובא מהולנד ומחולק דרך בתי מרקחת.

הסיבה למספר הנמוך של המטופלים בקנאביס רפואי היא כמובן החוק הנוגע לשימוש בקנאביס למטרות פנאי שהינו מקל וליברלי ביותר (ראו כאן), ומתיר עקרונית החזקה של עד 15 גרם מריחואנה בברלין ועד 6 גרם בשאר המחוזות במדינה. בערים צפוניות כמו המבורג וברלין אנשים מעשנים באופן גלוי באוויר הפתוח וכבר יש דיבורים על פתיחת הקופי-שופ הראשון בברלין. קהילת הלגליזציה פעילה מאוד בגרמניה ובשנה שעברה קבוצת פעילים שתלה קנאביס בגינות ציבוריות בעיר גטינגן.

ראו עוד: קנאביס רפואי חינם לנזקקים
ראו עוד: סובל מפוסט טראומה? כך תקבל קנאביס רפואי

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר