גרמן: “מנסים לעשות לגליזציה על גב הרופאים”

שרת הבריאות התארחה בתכנית הבוקר “אורלי וגיא”, דיברה על חוק הקנאביס הרפואי שנדחה בוועדת השרים, הבטיחה שעוד השבוע ידונו בהכנסת פיברומיאלגיה לרשימת ההתוויות המזכות באישור קנאביס רפואי והסבירה מדוע לדעתה רבים כל כך שונאים אותה.

שרת הבריאות יעל גרמן התארחה הבוקר אצל אורלי וגיא בערוץ 10 והתייחסה להצעת החוק של ח”כ משה פייגלין שקראה להתיר לרופאים לספק אישורים לקנאביס רפואי ללא רשימת ההתוויות המגבילה שקבע משרד הבריאות ונדחתה בוועדת השרים השבוע.

יעל גרמן - אורלי וגיא - קנאביס רפואי
שרת הבריאות יעל גרמן

גרמן טענה שמדובר בנסיון לעשות לגליזציה על גב הרופאים. “מי שהציע את הצעת החוק בעצם רוצה לגליזציה, רק הוא רוצה שהרופאים הם אלה שיביאו את הלגליזציה,” אמרה. “זו לגליזציה על גב הרופאים.”

“מורפיום וריטלין הן תרופות רשומות וכשרופא רושם אותן הוא יודע מה לרשום וכמה,” הסבירה. “קנאביס הוא לא תרופה והרופאים לא יודעים כמה לתת ואין להם הוראות למי לתת ומדוע.”

“לאחרונה גילו שקנאביס מועיל למקרים מסויימים – למשל לחולי סרטן, לבעיות שינה, לקבעון שרירים, להגברת תאבון,” אמרה. “אנו מעוניינים להקל על החולים ולכן נותנים קנאביס לאלו שהרופאים החליטו שזה מקל עליהם, אבל עד שקנאביס לא יהיה רשום כתרופה, רופאים לא יוכלו לתת אותו באופן חופשי.”

גרמן התייחסה גם לנושא הכנסת הפיברומיאלגיה לרשימת ההתוויות המזכות בקנאביס רפואי. כזכור, בחודש שעבר התכנסה וועדת ההתוויות של משרד הבריאות בכדי לדון בנושא וטרם גיבשה המלצה מסודרת. על אף שיו”ר איגוד רופאי הראומטולוגיה המליצה שלא לתת קנאביס לסובלים מהמחלה, גרמן הבטיחה כי “השבוע יהיה דיון נוסף על הכנסת הפיברומיאלגיה לרשימת ההתוויות” ואמרה שהיא “משערת שזה ייכנס.”

בסוף הראיון טענה גרמן שהסיבה ששונאים אותה היא בגלל היותה “המבוגר האחראי”. “שונאים אותי – וגם את יאיר לפיד – בגלל שאנחנו הבוגר האחראי,” אמרה.

צפו:

ראו גם: בקרוב: שוק הקנאביס הרפואי – לידי חברת “שראל”

המשך קריאה
Back to top button
x
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר