ג’ק הרר – קיסר ה”המפ”

קווים לדמותו של ג’ק הרר – פעיל הקנאביס המיתולוגי שהלך לעולמו לפני כשנתיים. האיש שהעיר מחדש את תנועת הלגליזציה העולמית בשנות השמונים עם ספרו “המלך הוא עירום” – וזכה שעל שמו ייקרא אחד מזני הקנאביס האיכותיים בעולם.

אנשים כמו ג’ק הרר הם ללא ספק “זן נדיר” במחוזותינו – לא כל יום אנו פוגשים באדם שמאמין כל-כך באמת שלו ומוכן ללכת איתה עד הסוף. לעיתים ניתן היה לקבל את הרושם שג’ק הרר נולד רק כדי לספר לנו כיצד הקנאביס יכול “להציל את העולם”.

ג’ק הרר נולד ב-18/6/39 בניו-יורק, אך מהר מאוד משפחתו עברה לבאפלו ושם הוא בילה את רוב ילדותו כאח הקטן מבין שלושה. ג’ק לא סיים את לימודיו בתיכון ונשר באמצע. כשהגיע הגיל המתאים הוא הצטרף לצבא ארה”ב ושירת בין היתר גם בפעילויות מחוץ למדינה (כמו בקוריאה למשל). בתום שירותו הצבאי הוא התחיל לעבוד לפרנסתו בצביעת שלטים.

ג'ק הרר וידידה
ג’ק הרר וידידה

הרר נחשף לעולם המריחואנה יחסית מאוחר – רק בגיל 30 יצא לו לקחת שאיפה ראשונה מג’וינט. אבל השאכטה הזאת ללא ספק שינתה לו את החיים – הוא עזב את עסקי צביעת השלטים וניגש לפתוח חנות “הד-שופ” (Headshop – חנות לממכר מוצרים המשמשים בין היתר את צרכני הקנאביס) בחוף וניס קליפורניה. שם הוא הכיר את חברו הטוב “קפטן” אד אדייאר, גם הוא בעל חנות “הד-שופ” מקומי. בשנת 1973 הצהירו השניים יחד כי יתחייבו לעשות כל שביכלתם על-מנת להפסיק את ההפללה של צרכני הקנאביס ברחבי העולם.

ב-1981 אסף ג’ק הרר חתימות לקידום יוזמה מקומית בקליפורניה הקשורה לקנאביס – ונעצר על “השגת גבול על אדמה פדרלית”. הוא ישב שבועיים בכלא, שם הוא גם התחיל לכתוב את הספר שלימים יהפוך להיות התנ”ך עבור תומכי הלגליזציה ברחבי העולם “המלך הוא עירום” (the emperor wears no cloths) לאחר השחרור עבר הרר לפורטלנד שם הוא סיים את מלאכת כתיבת הספר.

ג’ק כונה “קיסר ההמפ” (The emperor of hemp) בעקבות מעורבותו בהעלת המודעות ליתרונות התעשיתיים שבהתרת צמח הקנאביס. בנוסף לכך הוא נכנס ל”היכל התהילה” (Countercutlur hall of fame) של מגזין “היי טיימס” (High times) על תרומתו ופועליו במאבק על הלגליזציה. כך הוא יצטרף לרשימה מכובדת הכוללת בין היתר את בוב דילן, פטר טוש, בוב מארלי, טומי צ’ונג ועוד…

הספר – “המלך הוא עירום”

לאחר שנים של בדיקות מקיפות ועבודות מחקר יצא סוף-סוף הספר לאור בשנת 1985. לא עבר זמן רב עד שהספר הפך כאמור ל”מורה נבוכים” עבור כל פעילי הלגליזציה בארצות הברית, במיוחד עבור אלו התומכים בו ממניעים תעשיתיים ואיכות הסביבה.

במהלך הספר מציג הרר באופן מרשים ומשכנע את האבסורד הגדול שבהוצאת הקנאביס אל מחוץ לחוק תוך כדי שהוא חושף את הדרך בה הצליחו לעצב את דעת הקהל בארצות הברית כנגד הצמח מצד אחד – ואת היתרונות התעשיתיים הרבים שיש לקנאביס להציע מן הצד השני.

כריכת הספר - המלך הוא עירום
כריכת הספר – המלך הוא עירום

במהדורות הראשונות בהן הספר יצא לאור החליט ג’ק הרר לעשות מעשה נועז שיבהיר עד כמה הוא רציני במאבקו על זכותו של הצמח לצמוח – וקוראים שרכשו את אחת מהמהדורות הראשונות של הספר הופתעו למצוא גם חבילת זרעים מצורפת לספר – הזרעים היו כמובן זרעי קנאביס מזן “Kompolti hybrid tc” שמוצאם בהונגריה.

בספטמבר 1993 יצא הספר לראשונה בגרסה האירופאית שלו ובשפה הגרמנית – ההצלחה הייתה כה גדולה עד שבאותו החודש נדרשה הוצאת הספרים להוציא מהדורה שניה. נכון להיום הספר יצא כבר ביותר מ-50 מהדורות כשהוא מודפס על גבי נייר “המפ” (נייר המיוצר מקנאביס).

ג’ק הרר הכריז לא פעם כי הוא מציע פרס של 10,000$ דולר (סכום שעלה מאוחר יותר גם ל-50,000$) למי שיצליח להפריך את הדברים הנאמרים בספר ויוכיח כי קיים איזה שהוא צמח או כל חומר גלם מתחדש אחר בעל שימושים מגוונים ורבים יותר מאשר הקנאביס.

11 פרסים בשבע שנים – זן הקנאביס Jack Herer

הפעילות הענפה והמבורכת שעשה הרר במשך עשרות שנים למען קהילת הקנאביס הבינלאומית לא נעלמה מעיניהם של מגדלי קנאביס ומשביחי זנים אמריקאים – אלו החליטו להראות לו את הערכתם הרבה בכך שהם יצרו זן קנאביס איכותי ביותר – הכלאה של שלושה זני קנאביס יציבים חזקים ומוכרים מאוד בתעשייה (Skunk #1 x Northern lights x Haze) הולידה את יצירת המופת הזו.

הזן נחשב לסאטיבה דומיננטית עם הרגשה נעימה ואנרגטית העוטפת את המשתמש מיד כשההשפעה מתחילה, ועם הזמן היא עוברת מהראש המרחף אל עבר הגוף כולו. הצמח עצמו יכול להגיע לגבהים מרשימים כך שכדאי מאוד לקטום אם מחליטים לגדל אותו בגידול פנים. זמן הפריחה נמוכה למדי יחסית לסאטיבה עם טווח שנע בין 60 ל-70 יום פריחה. היבול מפנק ומרשים.

ג’ק הרר (הזן, לא האיש) עומד בגאון בראש רשימת זני הקנאביס המעוטרים ביותר בהיסטוריה – בין היתר בזכות זכיה ב-11 “גביעי קנאביס” של מגזין “היי-טיימס” בתוך שבע שנים בלבד!

כל הזכיות הללו הפכו את הזן “Jack Herer” לאחד מזני הקנאביס הפופולארים ביותר בצפון אמריקה ומערב אירופה – נדיר מאוד למצוא היום “מועדון קנאביס” בקליפורניה שלא מחזיק בזן הזה או בנגזרות שלו. כנ”ל לגבי מה שקורה באמסטרדם – יהיה לכם קשה מאוד למצוא קופי-שופ שמכבד את עצמו שאין ברשותו Jack Herer או שיפורים של הגנטיקה שלו.

מאחר והזן באמת עושה את העבודה, יציב וחזק – הרבה מאוד מגדלים השתמשו בגנטיקה שלו על מנת לעשות הכלאות וליצור תתי זנים שונים ומגוונים, כמו למשל:
Cracker Jack, Candy Jack, Jack flash, Jack Kush, Lemon Jack, Sour Jack, Critical Jack, Nays Ultra Jack.

זן הקנאביס - ג'ק הרר
זן הקנאביס – ג’ק הרר

Jack Herer

סאטיבה/אינדיקה: סאטיבה דומיננטית
גנטיקה: Northern Lights x Skunk #1 x Haze
זמן פריחה: 60-70 יום
THC: 15%-20%

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר