גנץ: נשקול בחיוב מודלים שמרניים של לגליזציה

בראיון באולפן ערוץ 13 מודיע יו"ר מפלגת 'כחול לבן' בני גנץ כי מפלגתו תשקול בחיוב מהלך של הסדרת שוק קנאביס חוקי בישראל (לגליזציה), אך במודל שמרני. בכל מקרה הם בעד ביטול הפללת הצרכנים ובעד קנאביס רפואי.

הערב (ה’) בתכנית “לפני החדשות” של אודי סגל בערוץ 13 מודיע גנץ כי מפלגתו ‘כחול לבן’ תשקול לקדם לגליזציה בישראל במודל שמרני, תוך נקיטת צעדים אחראים כדי להתמודד עם נושא הצבא.

בנוסף הבהיר כי המפלגה תומכת בביטול מוחלט של הפללת צרכני הקנאביס ותקדם זאת, וכן בהרחבת השימוש בקנאביס רפואי.

לדברי גנץ “בניגוד למה שנאמר המדיניות שלנו היא בעד הרחבת השימוש בקנאביס רפואי וממש בעד ביטול ההפללה סביב שימוש בקנאביס לצריכה עצמית ואנחנו ממש בעד לשקול בחיוב מודלים שמרניים שקיימים בעולם”.

יחד עם זאת לדבריו יש לעשות זאת “באופן שיתאים לייחודיות הישראלית, צריך לנהוג באחריות, יש פה צבא, יש פה אתגרים, אנחנו פתוחים לרעיון חדש, אנחנו נקדם את הרעיון החדש, ממש כן”.

אמנם גנץ לא ציין במפורש כי מדובר במודל קולורדו, אך בתגובה שנמסרה למגזין קנאביס הובהר כי אכן מדובר במודל זה: “הוצג לרביעיית ההנהגה של כחול לבן ‘מודל קולורדו’ והוא ייבחן ברצינות מיד אחרי הקמת הממשלה.”

“מודל קולורדו” הוא חנויות קנאביס חוקיות, שימוש חוקי לבגירים והתרת גידול 6 שתילי קנאביס לשימוש עצמי, אך לא ברור למה הכוונה של גנץ באומרו כי הוא ישקול “מודל שמרני”.

נראה כי גם במפלגת ‘כחול לבן’ מבינים כעת, אולי באיחור, שנושא הלגליזציה חשוב מאוד לכמיליון ישראלים לפחות – זאת לאחר שמס’ 3 ברשימה משה בוגי יעלון התנגד לכך לפני מספר שבועות בתוקף.

במפלגה גם חברים יאיר לפיד שהקפיד עד כה להתנגד למהלך וכמוהו יעל גרמן ועליזה לביא. מצד שני אסף זמיר, סגן ראש עיריית ת”א לשעבר ומועמד ‘כחול לבן’ לכנסת הופיע השבוע בכנס הלגליזציה ההיסטורי ותומך במהלך זה.

הודעה זו של גנץ מגיעה יממה לאחר הבטחתו של רה”מ נתניהו כי בקדנציה הקרובה הוא יקדם ביטול מוחלט של הפללת צרכני קנאביס במודל המתירני שהציעה בעבר ח”כ שרן השכל ולא במודל השמרני של השר גלעד ארדן.

לפיכך יש כבר 6 מפלגות שתומכות במהלך שיקדם את ישראל לכיוון לגליזציה ולמעשה מדובר בכלל מפלגות המיינסטרים. המתנגדים למהלך הם השמרנים בשני הקצוות – הימין הקיצוני שקבע שלא ישב בממשלה שתקדם לגליזציה וכן המפלגות הדתיות והמפלגות הערביות.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר