גמלאים ונהנים: פנסיונרים פורשים למדינות עם קנאביס חוקי

“הטרנד החדש לגיל הזהב הוא קנאביס חוקי”: יותר ויותר מבוגרים בני ובנות גיל הזהב אורזים את חפציהם ועוברים למדינות בהן הקנאביס חוקי. אורגון, קליפורניה וקולורדו מובילות את רשימת היעדים המועדפים ביותר.

החל מקנאביס רפואי לשיכוך כאבי גב ועד ג’וינט בפארק כדי להעביר עוד צהריים שקטים, קנאביס חוקי קורץ לעשרות מיליוני פנסיונרים בשוק האמריקאי ממגוון סיבות של הגיל השלישי. בשנתיים האחרונות, נרשמת עלייה חדה בשיעור הפנסיונרים המעתיקים את מקום מגוריהם למדינות שכבר עשו את השינוי.

כאשר מדובר בהגירת אוכלוסיה מכל סוג שהוא, שנתיים הן זמן קצר מאד למדידה. למרות זאת, התוצאות כבר נראות על פני השטח: בשנה שעברה, המדינה שנבחרה כיעד הפרישה המועדף בארה”ב לשנת 2014 על ידי תאגיד ההובלות United Van Lines, בפעם הראשונה שלה במקום הראשון בטבלה היא מדינת אורגון, אשר העבירה לגליזציה מלאה של קנאביס בנובמבר של השנה שעברה.

“כשליש מההובלות במדינת אורגון היו הובלות בין מדיניות נכנסות, כאשר המספרים מראים עלייה של 5% מהשנה שעברה. אורגון ממשיכה למשוך עוד ועוד פנסיונרים הרחק ממקומות כמו מיאמי למשל,” אמר דובר Van Lines בראיון לכתבה שפרסם מגזין Time האינטרנטי. בדו”ח המלא שערכה החברה לצורך הכתבה עולה עוד כי מדינת קולורדו, בה נמכר קנאביס חוקי לצרכי פנאי כבר משנת 2014, מחזיקה באחוז ההובלות לצרכי פרישה הגבוה ביותר עם יותר מ-50% מההובלות הבין מדיניות הנכנסות.

מדינת קולורדו
קולורדו – פורשים בעקבות הלגליזציה

כריס קופר, יועץ השקעות בדימוס אשר התראיין גם הוא לכתבה, סיפר כי לאחר שסבל במשך שנים רבות מכאבי גב וקץ בכדורי המרשם החזקים שהוציאו אותו מכלל פעולה, הוא החליט לנסות קנאביס רפואי. לאחר שהבין כי הקנאביס הוא הפתרון לבעיותיו הרפואיות, שינה קופר את תוכניות הפרישה שלו והחליט להגר לסאן דייגו שבקליפורניה.

“בחנויות הקנאביס ניתן לראות מגוון סוגי אנשים, החל מזקנים בכיסאות גלגלים ועד נשים ששיערן נושר עקב טיפולי כימותרפיה,” מספר קופר, תוך מתן דגש על אוכלוסיית גיל הזהב במדינה. “כל אלו שכבר עברו את הגיל שבו אתה מעוניין לפרוש בשקט, מבינים כי קנאביס חוקי, לפחות לצרכים רפואיים, הוא אחד הקריטריונים הראשונים כאשר בוחרים היכן לבלות את שארית החיים”.

פרופ' מישל סטול
פרופ’ מישל סטול: “הטרנד החדש לגיל הזהב הוא קנאביס חוקי”

מלבד הקנאביס הרפואי, גם צרכי הפנאי מהווים חלק משמעותי בגיל הזהב, אך בניגוד לפן הרפואי שנעשה תחת מעקב ממשלתי, צרכני הפנאי המבוגרים שמהגרים בעקבות הצמח אינם נדרשים למלא שום טופס רשמי והמעקב המספרי אחריהם הוא אתגר שניצב בפני הממשלה. פרופ’ מישל סטרול מאוניברסיטת קליפורניה, המתמחה בחקר הגירת אוכלוסיות מבוגרות, הוא זה שנבחר למשימה.

צוותו של סטרול, אשר בחן את כל הנתונים הממשלתיים בנושא הגירה עם דגש על תאריכי הצבעות החוק, מצא כי הנתונים הסטטיסטיים תואמים את הנתונים שפורסמו על ידי תאגיד ההובלות. בראיון שנערך עמו במסגרת הכתבה, סיכם סטרול כי “על פי חקר הנתונים, ישנן אנקדוטות המראות בצורה ברורה על הגירה מסיבית של אזרחים וותיקים לתחומי המדינות בהן מאושר הקנאביס הרפואי. כאשר מדובר בצריכה לצרכי פנאי, הנתונים דומים ומצביעים על כך שהטרנד החדש לגיל הזהב הוא קנאביס חוקי”.

טיילר ווסט, סגן הנשיא של התאחדות תעשייני הקנאביס בדנוור, אמר לכתב Time כי “הרבה מאפיינים של המריחואנה מתאימים מאד לגיל השלישי. מעבר ליתרונות הרפואיים בטיפול בכאבים, שכחה וחוסר תיאבון, אחד היתרונות הבולטים של הקנאביס הוא הטיפול בשעמום, מה שהופך אותו ללהיט עבור אזרחים וותיקים. כאשר אתה מבוגר מדי בשביל השוק הלא חוקי והדילרים, אתה בוחר לעבור למקום בו תוכל להשיג קנאביס בקלות ובאופן חוקי, ואת תחילת ההגירה אנחנו רואים כבר עכשיו”.

ראו עוד:
סבתות מעשנות גראס בפעם הראשונה
5 דברים שכדאי לדעת על קנאביס בגיל הזהב
איך קנאביס עוזר לניצולי שואה

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר