ארדן נגד לגליזציה: “יהיה קשה להסביר לילדים”

השר לבטחון פנים גלעד ארדן, שמתוקף תפקידו אחראי על המשטרה ומדיניות האכיפה, מבהיר בראיון כי הוא מתנגד ללגליזציה של קנאביס בישראל. “יהיה קשה מאוד להסביר לבני נוער למה לאבא ואמא מותר לעשן סמים ולהם אסור,” הוא מסביר. “גם אם זה עושה אותי לא פופולרי – אני נגד”.

גלעד ארדן, השר לבטחון פנים והאיש שאחראי על מדיניות האכיפה של משטרת ישראל, מודיע בראיון כי הוא מתנגד ללגליזציה, וגם מסביר מדוע. בראש הטענות, כרגיל, בני הנוער.

למרות שהמאבק ללגליזציה מתייחס לצריכת קנאביס בקרב בוגרים ולא בקרב בני נוער, השר הביע את חששו מקשיי ההסברה לצעירים והציג מעט מבורותו בתחום כשטען שהוא דואג מערבוב של גראס עם חומרים סינטטיים (ארדן התכוון ל”סמי פיצוציות” הנמכרים כתפזורת עלים יבשים מרוססים).

גלעד ארדן, השר לבטחון פנים
גלעד ארדן, השר לבטחון פנים: “גם אם זה עושה אותי לא פופולרי – אני נגד”

“בני נוער גומרים את חייהם”

“כיו”ר ‘אל סם’ לשעבר, ראיתי בעיניים שלי מה קורה לילדים ולבני נוער כשהם מתמכרים לסמים כאלה, ואיך הם גומרים את חייהם,” אמר ארדן. “אף אחד לא יכול לקחת אחריות על החומרים הסינטטיים שמערבבים בגראס ושמהם יכולים להידפק החיים למשתמשים.”

למרות שהאיסור החוקי על קנאביס לא מפחית כלל, ואף מעלה, את אחוזי השימוש בקרב בני נוער בישראל, ארדן מתעקש כי התרת השימוש החוקי לבוגרים תוביל לאסון.

“אין סמים קלים”

“אני לא מסכים עם הביטוי סמים קלים,” הסביר. “מי שקורא ללגליזציה עושה לעצמו הנחות ומוותר על ניתוח ההשלכות של זה. גם אם זה עושה אותי לא פופולרי – אני נגד. יהיה קשה מאוד להסביר לבני נוער למה לאבא ואמא מותר לעשן סמים ולהם אסור. זה שיש כבר בעיה עם אלכוהול לא אומר שצריך לייצר בעיה נוספת.”

כשנשאל על דבריו של המפכ”ל הקודם, יוחנן דנינו, שקרא להקלה על צרכני הקנאביס, חזר ארדן על דבריו הנוקבים נגד דנינו ואמר שוב כי “הטריד אותי מה שהוא אמר. הוא כמפכ”ל היה מבצע המדיניות, ולא תפקידו לומר בפומבי דברים כאלה.”

“אני לא סגור לגמרי מבחינה החשיבה על הנושא,” סיכם. “בכל מקרה, מבחינתי זה לא נמצא בראש סדר העדיפויות של המשטרה. תפיסת בגירים שמשתמשים שימוש עצמי במריחואנה היא לא בין עשר העבירות הראשונות שהמשטרה צריכה לטפל בהן. יש נושאים בוערים בהרבה”.

ראו עוד:
ארדן: “ייצוא קנאביס רפואי יוביל לפשיעה חמורה”
גולשים לשר ארדן: “הפסק לרדוף את צרכני הקנאביס”

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר