מחקר חדש קובע: גלידה ממכרת כמו קוקאין

מכורים לגלידה

כולנו היינו שם. מוציאים את הגלידה מהמקפיא, מתיישבים מול הטלוויזיה ומלקקים בהנאה כפית או שתיים. ואז עוד אחת. ואז עוד אחת. ואז “עוד אחת ואני שם את הגלידה בחזרה במקפיא”. ואז “טוב נו, עוד אחת לא תזיק”. ואז עוד אחת קטנה בדרך חזרה למקפיא. ועוד אחת רגע לפני שסוגרים את המכסה.

זהירות עובדות לפניך

כעת יש הסבר מדעי לתופעה המוכרת

מחקר חדש שנערך במעבדות מחקר באורגון שבארה”ב ופורסם השבוע בכל רחבי העולם קובע: לגלידה יש אפקט ממכר הדומה לזה של סמים קשים.

במחקר שנערך בהשתתפות 151 בני-נוער (גילאים 14-16) אשר צרכו כמויות שונות של גלידה במהלך השבועות שלפני הבדיקה, נשאלו המשתתפים על הרגלי התזונה שלהם בכלל וכן במה הם חושקים כעת.

החוקרים סרקו את מוחם של המשתתפים בעזרת מכשיר לזיהוי תנודות מגנטיות (fMRI) לאחר שאלו צפו בתמונות של מילק-שייקים ובטרם קיבלו את המילק-שייק לידיהם.
החוקרים מצאו שכל המשתתפים רצו לקבל מילק-שייק לאחר שצפו בתמונה אך אלו אשר צרכו גלידה באופן קבוע בשבועות שלפני הבדיקה, נהנו ממנה פחות.

גלידה ממכרת

גם זה בטח יעניין אותך

מסקנות המחקר

“תופעה זו הינה דומה לצרכני סמים ממכרים אשר נאלצים לצרוך כמויות הולכות וגדלות של סם לאחר שהכמות הרגילה איננה משפיעה או מרגשת כמו בעבר”, סיפר אחד החוקרים והוסיף: “ישנם כאלה שיכולים לאכול כמה שרוצים ואינם מתמכרים אך ישנם כאלו אשר מפתחים תלות במזון עתיר סוכר ממש בדומה לצרכני אלכוהול וסמים ממכרים אחרים”.

עם זאת, הסכימו החוקרים כי קשה לקבוע מהו “מזון ממכר” שכן ההתרגשות מכל מוצר אשר נצרך באופן קבוע יורדת ולאו דווקא בגלל מרכיביו. לסיכום התלוצצו החוקרים ואמרו: “לא היינו אומרים שמזון הוא ממכר, אבל שמענו שיש אנשים שלא מסוגלים לחיות בלי זה”.

מישהו שר את זה קודם…

בדיון שנערך בכנסת ישראל בחודש יוני 2011 הסביר דקל-דוד עוזר, מקים תנועת “דור האמת”, על עניין ההפרדה החוקתית בין מוצרי צריכה שונים והשווה את צרכני הקנאביס לצרכני גלידה. כעת המחקר החדש מאשש את מה שטען עוזר. 

[polldaddy poll=6047989]
 

צריכים דיאטה? נסו דיאטת קנאביס!

המשך קריאה
Back to top button
x
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר