גידול מריחואנה בקיץ: 7 טיפים להתמודדות עם החום

הקיץ הגיע ואיתו גל חום שעלול להשבית את חדר הגידול שלנו – לפניכם כמה עצות שיעזרו לנסיכות שלנו לעבור את הקיץ בשלום

כשמגיע הקיץ ואיתו החום הכבד, מגדלי המריחואנה מביטים בעצב בעלות הכספית ובעבודה הכרוכה בקירור חדר הגידול שלהם, ומחליטים לעשות אתנחתא קלה ולהפסיק לגדל, לפחות עד שהתקופה החמה תעבור.

חלקם עוברים לגידול חוץ, לעיתים במקומות מרוחקים, אבל רובם מביטים בחדר הגידול השומם שלהם ומבינים שיש להם שטח לגדל ויש להם ציוד לגדל, אבל אין מה לעשות איתם כי חם. כל כך חם…

לדעתנו זהו פשוט בזבוז, וחבל! ניתן להריץ מחזור חיים שלם בגידול-פנים בחודשים שבין מאי לספטמבר וישנן דרכים שונות לדאוג לקירור החדר. הפתרונות המוצעים היום לבעיית החום כוללים מגוון אפשרויות כמו תאורה מקוררת, מזגנים, מערכות אוורור חזקות במיוחד ושאר אמצעים שמצריכים הוצאה כספית בסדר גודל משתנה.

ניתן ורצוי לעשות חישוב של עלות-תועלת בכדי לבדוק האם באמת משתלם לעשות את מה שאתם צריכים לעשות בשביל להמשיך ולהפעיל את חדר הגידול גם בקיץ.

ראו עוד: זני קנאביס קלים לגידול – מומלץ במיוחד למגדלים מתחילים!

גם זה בטח יעניין אותך

אז החלטנו שהולכים על זה ועכשיו צריך למצוא דרך לקרר את חדר הגידול. במקרה שלנו נתייחס לחדר ענק בגודל 50 מטרים רבועים.

בעזרת מזגן חזק שיעלה לכם כמה אלפי שקלים, פלוס ההוצאות הקבועות של החשמל שיעלו מאות שקלים לחודש, תוכלו בסופו של דבר לקצור כמעט שני ק”ג של מריחואנה איכותית בשווי שוק של עשרות אלפי שקלים, שזה עדיף בהחלט על פני לא לגדל כלום…

אז האם כדאי לקנות, להתקין ולהפעיל את המזגן בשביל לגדל בקיץ? ובכן, כנראה שכן!

הנה עוד כמה רעיונות שיעזרו לכם להמשיך לגדל מריחואנה גם בקיץ החם…

טיפים לגידול מריחואנה בקיץ

1. אוורור.הדבר הראשון שיש לזכור הוא שחדר הגידול שלכם כנראה כבר מכיל מערכת כלשהי לניטרול אוויר חם ושמירה על טמפ’ אופטימלית מאחר וגם בחורף נאלצים להתמודד עם החום, במיוחד אם משתמשים בנורות HID כמו MH או HPS, שנכון להיום, הן הנורות היחידות שמסוגלות לספק אור בעוצמה מספקת בשביל לקצור יבול פורה. ראו גם: לראות את האור – מדריך תאורה בסיסי לגידול מריחואנה בבית

2. פחמן דו-חמצני. אם לא תוסיפו לחדר הגידול C02 (פחמן דו-חמצני) , יהיה קשה לצמחים שלכם להתמודד עם טמפרטורה מעל 25 מעלות. אם הטמפ’ בחדר הגידול שלכם עוברת באופן קבוע את רף ה-25 מעלות, תהיו בטוחים שקצב הפוטוסינתזה של הצמח נפגע. כשאנו מפנקים את הבנות עם CO2, אנחנו מאפשרים להן להתמודד בצורה טובה יותר עם החום.

3. מיקום. בחדרי גידול רבים ניתן למצוא מגדלים המתלוננים על החום, בעיקר בצהרי היום. אם נחשוב רגע על מיקום החדר, בלא מעט מקרים נגלה שהקיר החיצוני פונה לכיוון מערב, ככה שהשמש של אחר הצהריים מכה בפגיעה ישירה בקיר, ואם הקיר בנוי לא כראוי, או שהבידוד שלו לא משהו, החום של השמש יחדור פנימה לתוך הגינה שלנו.

במקרים כאלה, מומלץ לשנות את המיקום של חדר הגידול. הרעיון הוא לבודד כמה שאפשר את חדר הגידול מהטמפרטורה הקיימת בחוץ. מבחינת מיקום, כמה שיותר נמוך יותר טוב. המרתף למשל, הוא דוגמא מצוינת לחדר שמוגן מפני קרני השמש היוקדת. רעיון נוסף הוא לשתול בצד השני של הקיר החיצוני צמח עם הרבה ענפים, או שיח גדול, וכך הצמחייה תעניק צל לקיר החיצוני, דבר שעשוי לעזור בהורדת הטמפרטורה בכמה מעלות. כדאי גם לצבוע את הקיר החיצוני בצבע לבן. ובכלל, אם יש אפשרות לשפר את רמת הבידוד של הקיר – מה טוב.

בדרך כלל המריחואנה אוהבת שמש
בדרך כלל המריחואנה אוהבת שמש

4. תזמון. תזמנו את שעות האור – אחד הגורמים המרכזיים לבעיית החום הן כמובן נורות הגידול. לכן, מומלץ לשים לב מהן השעות החמות ביותר ביום, ולפי המידע הזה לכוון את הנורות שידלקו רק בשעות הקרירות יותר. אפשרות נוספות היא להשתמש גם בנורות HID, וגם בנורות LED או CFL – אלו אמנם לא יעשו את העבודה כמו ה-HID, בטח לא לבד – אבל אם יש לנו את שני סוגי הנורות, ניתן לתמרן את הזמנים כך שבמהלך השעות החמות של היום רק נורות הLED וה-CFL ידלקו.

5. תוספי תזונה. יש כמה תוספי תזונה שיעזרו למריחואנה שלכם להתמודד עם החום. חלק מאותם תוספים אפילו מגביר את תהליך המטבוליזם של הצמח, וכך מאפשר לו להשתמש בצורה טובה יותר בתוספת של CO2, מחזק את הצמח ומעודד צמיחה נמרצת.

יש תוסף שנקרא “potassium silicate” והוא מגיע בכמה צורות שונות. הבעיה היא שככל הידוע לנו הוא לא נמכר בארץ, לפחות לא בחנויות הרגילות, אבל ניתן להזמין אותו מ-EBAY. הוכח שהתוסף מועיל לצמח בבניית תאים, מגביר את קצב הגדילה שלו, עוזר בהצמחת שרף, והכי חשוב – משפר את עמידות הצמח בפני תנאי גידול לא אידאלים, ואפילו חרקים. בנוסף, ניתן גם לצ’פר את הבנות בויטמין B – חנויות הגידול בארץ מציעות מספר מוצרים המכילים ויטמין B1 ,B2, B5 וויטמנים נוספים מהמשפחה – הויטמנים הללו עוזרים לתפקוד הכללי של הצמח,ובנוסף גם עוזרים לקנאביס להתמודד עם תנאי גידול קיצוניים. ראו גם: מה המריחואנה רוצה לאכול / ברי בלאנטמן

Acapulco Gold - זן שמקורו במקסיקו, מתאים לאקלים חם
Acapulco Gold – זן שמקורו במקסיקו, מתאים לאקלים חם

6. קירור השורשים. הטבע דאג לכך שהשורשים יצמחו מתחת לאדמה, היכן שקריר באופן יחסי לעומת פני השטח. כשאזור השורשים של המריחואנה עובר את ה-22 מעלות, עלולים להיווצר מיקרואורגניזמים רעים הגורמים למחלות וייתכן חוסר תפקוד כללי של השורשים בעקבות החום. יש מגדלים שמקפידים להוסיף קוביות קרח למצע הגידול, ובדרך זו הם מצננים את האזור. בנוסף, ניתן להשיג בחנויות הגידול תוספי דשן המיועדים לשיפור מערכת השורשים, כי ככל שמערכת השורשים תהיה גדולה ומסועפת יותר – כך גם הסיכוי שלה לשרוד את הקיץ.

7. בחירת זן מתאים לגידול – ישנם מאות זנים שונים של קנאביס, חלקם מתאימים לאקלים כזה וחלקם לאקלים אחר. אם אתם יודעים שאת הגידול הבא אתם הולכים להריץ בקיץ, למה שלא תוודאו שהזן אותו אתם מתכוונים לגדל יודע לשרוד בתנאים הצפויים?

לסיכום, ההחלטה האם לתפעל חדר גידול במהלך הקיץ נשארת בידכם – רק אתם מסוגלים לדעת האם זה שווה את המאמץ.

גידול נעים ושמרו על עצמכם!

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר