ג’ורג’ סורוס: “הפסיקו את המלחמה בסמים”

המיליארדר היהודי מביע תמיכה בלגליזציה של קנאביס וטוען כי המלחמה בסמים נכשלה. “הממשלות משקיעות כספים במלחמה שגורמת ליותר נזק מתועלת,” אמר בעקבות פרסום דו”ח מיוחד של בית הספר לכלכלה של לונדון.

ג’ורג’ סורוס, המיליארדר היהודי ואחד הפילנתרופים היחידים מאחורי המאבק ללגליזציה, השקיע כבר למעלה מ-80 מיליון דולר בקידום המאבק להתרת השימוש בקנאביס, וכעת, בעקבות פרסום הדו”ח המיוחד של בית הספר לכלכלה של לונדון, הוא טוען: “יש להפסיק את המלחמה בסמים”.

ג'ורג' סורוס
ג’ורג’ סורוס

בראיון שפורסם אמש (ג’) מתאר סורוס את הדו”ח הלונדוני, שנחתם בין השאר על ידי חמישה זוכי פרס נובל לכלכלה, כ”סיקור היסודי והמקיף ביותר של המלחמה בסמים”, ומסביר כי “למעלה מארבעה עשורים משקיעות ממשלות מסביב לעולם הון תועפות במלחמה מיותרת וחסרת תועלת.”

“הכסף הרב המושקע במאבק נגד השימוש בסמים בא על חשבון תכניות שבאמת עובדות כמו תכניות להחלפת מזרקים וטיפולי גמילה. זה לא רק בזבוז של כסף, זה גם גורם לתוצאה הפוכה,” הוא אומר. “במשך זמן רב מדי מקדם האו”ם מודל לפיו ישנו פתרון אחד להתמודדות עם בעיית הסמים והוא המלחמה בהם.”

“אחת הסיבות לכשלון המלחמה בסמים היא העובדה ששוק הסמים יודע להתאים את עצמו,” הוא אומר ונותן כדוגמה את קולומביה, בה נעשו נסיונות לעצור את הסחר בקוקאין, מה שהוביל את הסוחרים לעבור למקסיקו ולגרום לעלייה של 20% בכמות הרציחות במדינה.

עם זאת מאמין סורוס כי “פתרון הוא בהחלט אפשרי” ומקווה שהדו”ח החדש של בית הספר לכלכלה של לונדון יביא לאימוץ גישה חדשה במדיניות הסמים. “יש לנו הזדמנות של אחד לדור לתקן את משבר מדיניות הסמים הגלובאלית והמחיר של אי עשייה הוא גדול מדי כדי שנתעלם ממנו,” סיכם.

ראו עוד: קופי אנאן: “הפסיקו את המלחמה בסמים”
ראו עוד: בכיר במשטרת אנגליה: “הפסיקו המלחמה בסמים!”
ראו עוד: בכירי עורכי הדין בחיפה: “תפסיקו לרדוף את מעשני הקנאביס”

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר