טוען...

גיאורגיה: שר הבריאות בעד הפסקת הפללה

בגיאורגיה (גרוזיה לשעבר), שוקלים צעדים להפסקת הפללת צרכני הקנאביס. שר הבריאות תומך.

“ממשלת גיאורגיה שוקלת לקדם הפסקת הפללה של צרכני המריחואנה במדינה מאחר והאיסור ורדיפת הצרכנים מובילים לתוצאות הפוכות,” אמר דייוויד סרגיינקו, שר הבריאות, העבודה והרווחה של גיאורגיה, במסיבת עיתונאים שנערכה אתמול (10.5).

“בכל הנוגע לסמים, חוקי האיסור ורדיפת הצרכנים מובילים בדרך כלל לתוצאה הפוכה מזו שהיינו רוצים,” אמר. “לגליזציה של מריחואנה היא בהחלט נושא שנצטרך לבחון גם כן.”

בעבר כבר נשמעו בגיאורגיה קולות הקוראים ללגליזציה של “סמים קלים” כמו מריחואנה. בשנת 2005 אמרה תמרה סירבילדזה, יו”ר הוועדה למדיניות הסמים בממשלה, כי לגליזציה של מריחואנה יכולה להפחית את כמות עבירות הסמים.

גם שרת הבריאות של ישראל נדרשה לאחרונה לנושא הלגליזציה, אך למרות ציפיות רבות שתלו תומכי הלגליזציה בעזיבתו של סגן השר ליצמן את המשרד, אמרה גרמן כי היא מתנגדת ללגליזציה. “השתכנעתי כי נטילת הסם ללא הצדקה רפואית עלולה לגרום לנזק, עד כדי התפרצות של מחלות נפש ולכן התרתו והפיכתו לחוקי יכולה לגרום נזק לציבור ובעיקר לצעירים,” כתבה גרמן. “אני מאוד מתנגדת להפיכתו לחוקי ונטילתו החופשית על ידי כולם, מפני שהשתכנעתי כאמור בנזקים העלולים להיגרם לצורכים אותו.”

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר