גולשים למשטרה: "גם אני ממארגני ליל הבאנגים – תבואו לעצור אותי"

בעקבות החלטת בית משפט השלום לאסור על קיומו של "ליל הבאנגים הגדול", פנו עשרות תומכי לגליזציה לדף הפייסבוק של משטרת ישראל בדרישה להיעצר בטענה שגם הם מהמארגנים. המשטרה מאיימת כי תפעל למנוע את האירוע.

"גם אני ממארגני האירוע הלא חוקי ליל הבאנגים הגדול, בואו לעצור גם אותי," כתבו עשרות פעילי לגליזציה על דף הפייסבוק של המשטרה – זאת בעקבות החלטת בית משפט השלום בירושלים להורות על איסור קיום האירוע שתוכנן להיערך מחר (מוצ"ש) בחצות ועל הרחקתם בצו של שניים מהמארגנים – עמוס סילבר ועופר ברטוב – מן האירוע.

"בכוונתי להגיע לאירוע כרגיל," הוסיפו אחרים ודרשו לראות את צו בית המשפט.

פונים למשטרה: תבואו לעצור אותי
"תבואו לעצור אותי, גם אני ממארגני האירוע"

בתגובה מסרו במשטרה כי בכוונתם לפעול ליישום הצו ומניעת קיום האירוע. "בית משפט השלום בירושלים הוציא צו האוסר את קיומו של האירוע המתוכנן," כתבו. "המשטרה תפעל ליישום הצו ומניעת הפרתו."

בינתיים נראה שהודעת בית המשפט אינה מצליחה לעצור את היוזמה ורבים מן הפעילים הודיעו כי בכוונתם להגיע למקום במועד ובשעה שנקבעו. "שום בית משפט לא יחליט או יקבע אם לאנשים מותר להתאסף לפיקניק בגן ציבורי כשם ששום בית משפט או חוק לא יכול להחליט ולקבוע בשביל אדם האם מותר לו לצרוך קנאביס לפי ראות עיניו," כתב שחף, אחד הפעילים.

עמוס סילבר ועופר ברטוב בבית המשפט
עמוס סילבר ועופר ברטוב בבית המשפט (תמונה: אדם גולדמן)

"המשטרה בלחץ, בית המשפט בלחץ, הממשלה בלחץ בגלל שחברות התרופות בלחץ… כולם רואים ומבינים היטב שהם עומדים על זמן שאול, קרב ובא היום של הלגליזציה," הוסיף. "אני קורא לכם ולכן אל תתנו להם להפחיד אותנו. כולנו יחד זה כוח עצום והרבה יותר חזק מהם. כולנו נגיע מחר לגן הורדים, מול הכנסת, בשעה 00:00 (חצות הלילה) ונעשן יחד את הצמח הנפלא הזה, נודיע קבל עם ועדה! אנחנו לא מפחדים!"

יעל תותחני
עו"ד יעל תותחני

בעקבות הודעת בית המשפט על ביטול האירוע והוצאת צו הרחקה כנגד המארגנים, הגישה עורכת הדין של השניים, יעל תותחני, ערעור לבית המשפט המחוזי, אך לאחר שהוצגו עדויות חסויות שהראו כי השניים שידלו לכאורה אחרים לעשן קנאביס, בוטל הערעור. "זו השערה בלבד, אבל אולי יש אנשים שחשפו שיחות פרטיות עם עמוס ועופר שאולי, לכאורה, מעידות על שידול כלשהו," אמרה.

"כבוד השופט ציין שלמשטרה יש קייס חלש ושהדבר היחיד שאולי הם יצליחו להוכיח, זה עניין קשירת הקשר לביצוע עוון," הוסיפה. "אבל אז הוא יצא החוצה ועיין בחומר החקירה החסוי. הוא חזר ואמר שאין מה לעשות – מחומר החקירה עולה במפורש, שעמוס דב סילבר ועופר בר טוב פנו לכאורה באופן יזום לאנשים ושידלו אותם לעבור עבירה של החזקת סם ושימוש בו."

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

חדשות
שינוי גודל פונט