גדי וילצ’רסקי על מחאת הקנאביס הרפואי: “חבורה של סטלנים”

וילצ’רסקי פירסם הבוקר עוד אחד מהסטטוסים החריפים שלו – הפעם על מחאת הקנאביס הרפואי

גדי וילצ’רסקי, אחד הקומיקאים הישראלים המצחיקים ביותר בישראל היום, הגיע השבוע (1.7) לביקור במאהל מחאת הקנאביס הרפואי ששוכן כבר קרוב לחודשיים מחוץ לביתה של שרת הבריאות, יעל גרמן, בהרצליה.

גדי וילצ'רסקי
גדי וילצ’רסקי

הבוקר, 3.7, פירסם וילצ’רסקי בעמוד הפייסבוק שלו סטטוס בו הציג בציניות האופיינית לו את האבסורד של נושא הקנאביס הרפואי בישראל.

בוקר טוב לחבר’ה שהתנחלו מחוץ לבית של שרת הבריאות!

אמרתי בוקר טוב? בעצם התכוונתי להגיד… חבורה של סטלנים מגעילים, אין לכם בושה?! כבר חודשיים שאתם יושבים לכם בזולה מחוץ לבית של שרה בממשלת ישראל ודופקים לה באנגים בפנים, אין לכם כבוד?! וואלה, זה לא מגיע ליעל גרמן. אחרי שעשרות שנים היא משרתת נאמנה את מערכת הבריאות בישראל, לאחר שמילאה תפקידים כאלה מרכזיים במערכת הבריאות (הבולט שבהם- תפקידה כיו”ר תאטרון אנסמבל הרצליה), סוף סוף היא הגיעה לתפקיד הזה, שהולם את מידותיה ומשקף נאמנה את יכולותיה: אם יש משהו שיעל גרמן מבינה בו, גבירותיי ורבותיי, זה בריאות! ואם יעל גרמן אומרת ש”קנביס הוא סם מסוכן ואיננו תרופה” אז היא יודעת על מה היא מדברת, ושיזדיינו כל הסואו-קולד “פרופסורים” ו”מומחים” שטוענים אחרת!

אתם, כל ההזויים האלה שמסתלבטים לכם בכיף מחוץ לבית של גרמן, אתם סתם בכיינים שלא יודעים להתמודד עם קצת כאב! “אוי אני מסכן יש לי גידול במוח… אוי יש לי כרוהן המעיים שלי סתומים… אח יא בת זונה יש לי טורט יא בת זונה…”- מה קרה, קצת קשה אז מעשנים?! זה שאתם טיפה לא מרגישים טוב לא אומר שמגיע לכם לעשן סמים! קחו את התרופות שרשמו לכם הרופאים ותסתמו את הפה שלכם כבר!

וילצ'רסקי מול ביתה של שרת הבריאות

“קנביס רפואי”- איזה שטות! כולנו יודעים היטב שתרופות קונים בבתי המרקחת- יש חברות תרופות נהדרות כמו “טבע”, שכשמה כן היא- חברה שמייצרת תרופות 100 אחוז טבעיות, חברה של צדיקים גמורים, שהרווח הכלכלי שלה הוא בעדיפות הרבה יותר נמוכה מאשר ההקלה על סבלם של החולים, ושאין לה בכלל לוביסטים בכנסת או איזה שהיא התנגדות שתרופה אלטרנטיבית תיכנס לשוק.

הוד חכמתה השרה גרמן גם צודקת כשהיא אומרת, שזאת בעיה חמורה שישראל היא מהמדינות המובילות בחלוקת קנביס לחולים- הרי אין לזה שום סיבה: במדינת ישראל, שבה כמעט ואין חולים, שאין בה בכלל תופעות של פוסט-טראומה, שבקושי יש בה נכי מלחמה ומספר הלומי-הקרב שבה שואף לאפס- אין שום הצדקה למצב האבסורדי הזה! ומה לדעתכם קורה עם כמויות הקנביס הפסיכיות האלה שמחולקות סתם? זליגה, רבותי, זליגה!

וילצ'רסקי מול ביתה של שרת הבריאות

כן, חברים, הגיע הזמן שנתמודד עם העניין הזה באומץ- הזליגה הזאת של הקנביס מאותם “חולים מסכנים” לשוק הפרטי היא איום קיומי-ממשי על אזרחי ישראל, או כמו שהיטיבה לנסח המשוררת י. גרמן: “יש חשש רציני כי סביב גידולו (של הקנביס) יתפתח שוק משני ומאוד רווחי ועמו תופעות בלתי רצויות של עבריינות ואף פשע מאורגן.” חולים יקרים, או אם נקרא לכם בשם הראוי לכם- עבריינים יקרים, בואו נודה באמת: רובכם ככולכם מתארגנים על הקנביס ה”רפואי” הזה בחאוו’ה ואחר כך מוכרים אותו במחיר מופקע לכל דורש. עם היובש שיש עכשיו בארץ אתם יכולים בקלות לקבל מאה שקל לגרם, אולי טיפה יותר? כמה זה יוצא? הכנסה של כמה אלפי שקלים בחודש? וואלה יופי! והכל על חשבון משלם המיסים! העישנתם וגם ירשתם?!

לסיכום- אזרחי ישראל, עם כל הצער שבדבר, הגיע הזמן שנקרא לסכנה בשמה: בניגוד לסמי הפיצוציות החביבים- הקנביס הוא סם מסוכן שעלול להרוג. אי אפשר שבגלל כמה חולים בכיינים, שקצת לא כיף להם עם מורפיום ובא להם להתמסטל, נאפשר לחומר הקטלני הזה להיכנס לחיינו. אני גדי וילצ’רסקי ואני סומך על יעל גרמן, היא מבינה בבריאות. בדיוק כמו שיאיר לפיד מבין בכלכלה, בדיוק כמו שלימור לבנת מבינה בספורט ובדיוק כמו שביבי מבין באיך לדאוג לאזרחי ישראל. עם ממשלה כזאת אפשר לישון בשקט.

הערב, 3.7, הגיע וילצ’רסקי שוב למאהל ופגש את שרת הבריאות.

צפו:

וילצ’רסקי, אחד הקומיקאים הטובים ביותר בישראל היום ומהבודדים שאומר דברי טעם ואמת, הוא גם ה”סלב” היחיד שהגיע לבקר במאהל המחאה. שאר ה”סלבים” מעדיפים להתעלם מהנושא ולהתמקד למשל במחאת העראק.

וילצ’רסקי פרץ לתודעה הישראלית בימי מחאות הקיץ ששטפו את המדינה ומאז עוסק בתיעוד של עצמו כשהוא מוחה על חוליים בחברה הישראלית.

צפו בקטעים נבחרים:

קטעים מהופעת הסטנדאפ של וילצ’רסקי (שני חלקים):

נגד הרשות למלחמה בסמים:

מחאה על שכר החיילים:

עושה סדר בשגרירות מצרים:

נגד ניתוחים להקטנת חזה:

יוצא על ראש עיריית חיפה:

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר