אבי גבאי על המאכערים בענף: “שחיתות – צריך לגליזציה”

פרשת המאכערים בענף הקנאביס הרפואי ממשיכה לעורר הדים. לאחר התחקיר ששודר בחדשות ‘כאן’ אודות החשד לקומבינות בהנפקת רשיונות קנאביס רפואי, מתייחס לראשונה גם פוליטיקאי בכיר לנושא. גבאי, המועמד לראשות מפלגת העבודה, טוען כי מקרים כמו זה הם בדיוק הסיבה מדוע צריך לגליזציה.

בתחילת השבוע (א’) שודרה בחדשות ‘כאן’ כתבת תחקיר שהתבססה על חשיפה של מגזין קנאביס, אודות קומבינות לכאורה בענף הקנאביס הרפואי במסגרתן מאכערית שעובדת עם ד”ר מיכאל דור, האיש שחותם על רשיונות קנאביס מטעם משרד הבריאות, גם מציעה באופן פרטי “קיצורי דרך” לקבלת הרשיון.

ליעד מורדוב, שותפה של עמותת קנאביס ישראלית ומנהלת דף פייסבוק לשעבר של אחת מחברות הקנאביס הרפואי, הוקלטה כשהיא מתרברבת בשם חברת ‘פסגה – מימוש זכויות’ בכך שהיא ‘עובדת צמוד’ עם ד”ר דור בניהול קורס קנאביס במכללת ‘הדסה’, תוך שהיא מציעה לאמא לילד עם אוטיזם עזרה בקבלת הרשיון בעבור סכום עתק של 4,000 ש”ח (אחרי הנחה מהסכום המקורי של 8,000 ש”ח).

חשיפת התחקיר במהדורת החדשות ולאחר מכן גם בדיון בנושא ברשת ב’ זיעזעה את הענף וזכתה לתהודה רבה, כשאמש (ב’) אף נמסר כי מורדוב עצמה הושעתה מכל פעילות בקורס בו עבדה יחד עם ד”ר דור.

אבי גבאי
אבי גבאי: “לגליזציה – כי ביורוקרטיה מולידה מאכערים”

הבוקר (ג’) מתייחס לראשונה גם אבי גבאי – המועמד המוביל לראשות מפלגת העבודה – לפרשת המאכערים הפועלים מסביב לענף הקנאביס הרפואי ומדגיש בעקבות ממצאי התחקיר את הצורך בלגליזציה של קנאביס בישראל.

“לגליזציה,” פתח גבאי את הסטטוס שפירסם הבוקר בצמוד לסרטון התחקיר של ‘כאן’, “כי אי הפללה זו לגליזציה שמלווה בביורוקרטיה ומאעכרים. אז מה יוצא לנו מזה? מי שרוצה לעשן מעשן ומי שחייב בריאותית צריך מאעכר! חלם.”

“תראו את הסרטון ותבינו כלל פשוט בביורוקרטיה ממשלתית – בכל מקום שצריך אישורים, מייצרים תהליך מורכב בכוונה, נותנים שירות איטי ואז מגיעים המאעכרים,” כתב. “ומה המאעכרים עושים? יודעים למלא בקשה מורכבת שמלכתחילה לא היתה צריכה להיות כזאת ויודעים לשים אותה בראש הערימה. כך שהבקשות של האחרים מתעכבות לאינסוף. ”

“ועוד לא דיברנו על שחיתות וניגודי עניינים למיניהם כפי שתראו בסרטון הזה,” סיכם. “כשאני מדבר על אפקטיביות המיגזר הציבורי אני מדבר בדיוק על זה.”

אבי גבאי מגיב על פרשת המאגערית ביק"ר

יש לציין שגבאי כבר הודיע לפני מספר שבועות כי הוא תומך בלגליזציה ואף בהתרת גידול קנאביס בבית לבגירים, זאת בתשובה לפניית המגזין לכלל מועמדי מפלגת העבודה בנושא זה לקראת הפריימריז (גם ח”כ עמיר פרץ וח”כ אראל מרגלית הביעו תמיכתם בלגליזציה).

“מעדיף שהבן שלי יעשן קנאביס ולא ישתה וודקה,” אמר אז וגם הודה שעישן קנאביס בעצמו בעבר. “משתמשי הקנאביס אינם עבריינים, והמדינה בהתנהלותה דוחפת אותם אל מחוץ לחוק. ההקלות עליהן אנחנו שומעים מדי פעם לפעם לא באמת עושות חיים קלים יותר למשתמשים אלא רק מחזקות את תסכולם מגודל האיוולת שבאיסור שימוש חוקי.”

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר