סוכן משטרה: “אם תהיה לגליזציה הארנבים יתמסטלו”

לרשות האמריקאית לאכיפת חוקי הסמים (DEA) כבר אזלו התירוצים נגד הקנאביס – כעת נראה שהם יוצאים להגנת בעלי החיים בטבע

דיון בנושא פנימי בהסדרת שוק הקנאביס הרפואי של מדינת יוטה בארה”ב, הביא את סוכן ה-DEA, מאט פיירבנקס, להצהיר את אחת הטענות המאולצות והביזאריות ביותר שניתן למצוא כנגד מגמת הלגליזציה והמדיקליזציה שתופסת תאוצה ברחבי המדינה: מה בנוגע לארנבים?

“אני בא לייצג את העובדות המדעיות, אני מגיע עם מספר דאגות חמורות” אומר פיירבנקס. כחבר בקבוצת “הכחדת המריחואנה” (“marijuana eradication team”) הוא סיפר כי היה עד למקומות גידול של קנאביס בטבע בהם “ארנבים פיתחו חיבה לטעם של המריחואנה, כאשר אחד מהארנבים אפילו סירב לעזוב אותנו, גם אחרי שלקחנו את כל המריחואנה מסביבו, אבל האינסטינקטים הטבעיים שלו לברוח פשוט נעלמו”.

סוכן ה-DEA המשיך להציג עוד מספר טיעונים סביבתיים הקשורים לכריתת יערות ולבעיית מזיקים, סוגיות שניתן לשייך לגידולים חקלאיים רבים בארה”ב – ולא רק לצמח הקנאביס, תוך שהוא מתעלם מהטענה כי הסדרת שוק הקנאביס במדינה דווקא תצמצם את היקף הגידולים הלא חוקיים ותגרום להרבה מגדלים לתפקד בחוות ייעודיות הרחק משמורות הטבע המוגנות.

“אני עומד מאחורי המידע הזה שמגישים החוקרים והמדענים שלנו, הם בסך הכל רוצים לדאוג לטובת הציבור” טוען פיירבנקס, ומחזיר אותנו כמעט 70 שנה אחורה לזמנים בהם מצדדי המלחמה בסמים נהגו להפחיד את הציבור עם טיעונים מגוחכים, תוך שהם מנכסים לעצמם את “העובדות המדעיות”.

גורמי תקשורת בארה”ב מיהרו להתבדח על חשבון ה-DEA: “למרות העובדה שארנבים, כמו כל יצור אחר, יכולים לפתח חיבה לפרחי הקנאביס” כתבו בוושינגטון פוסט “זה עדיין לא טיעון חזק מספיק בשביל להמשיך את המלחמה במריחואנה – בדיוק כפי שתופעות של סנאים שיכורים איננה טיעון מספק עבור הוצאתו מחוץ לחוק של האלכוהול – וזה עוד לפני שהגענו למגפת הקטניפ השוררת במדינה”

באופן לא מפתיע דחו חברי הפאנל את טענותיו של הסוכן מאט פיירבנקס, וקבעו להמשיך את הדיון בנושא במהלך השבוע הבא.

האזינו לסוכן ה-DEA מזהיר מפני “ארנבים תחת השפעת קנאביס”:

ראו גם:
חמש עובדות משעשעות על קנאביס ובעלי חיים
וטרינרים ממליצים: “מריחואנה טובה גם לבעלי חיים”
היי בנטורל: בעלי חיים שאוהבים להתמסטל

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר