ב-DEA מודים: “אנחנו מפחדים מלגליזציה”

גורם בכיר ב-DEA, הארגון האמריקני למלחמה בסמים, מודה שחוקי הלגליזציה החדשים מפחידים את גורמי האכיפה הפדרליים וטוען כי מדובר במעשה “לא זהיר וחסר אחריות”.

ג’יימס קאפרה, מפקד המבצעים של ה-DEA, השיב לשאלה שהפנה אליו סנאטור אמריקני והודה כי רשויות האכיפה חוששות מהתפשטות רעיון הלגליזציה בעקבות החוקים החדשים בוושינגטון וקולורדו.

ג'יימס קאפרה, מפקד המבצעים של ה-DEA
ג’יימס קאפרה, מפקד המבצעים של ה-DEA

“אני מוכרח לומר… הבחירה בדרך הזו היא חסרת זהירות וחסרת אחריות,” אמר. “אני מדבר על ההשפעות ארוגות הטווח של הלגליזציה בארה”ב. זה מפחיד אותנו.”

“בכל פעם שניסו לעשתו מהלכים כאלו בעבר, הם נכשלו,” אמר קאפרה. “יש היום בדנבר יותר חנויות קנאביס מאשר חנויות ‘סטארבאקס’ (רשת בתי קפה). הרעיון שמקבלים אזרחי ארה”ב, כאילו מדובר בדבר שהוא טוב לנו, הוא שגוי. מדובר בדבר רע מאוד. זה ניסוי גרוע ביותר וזה הולך לעלות לנו ביוקר…”

על פי הדיווח קאפרה סיפר עוד שבעת ביקורו בוועידת הסמים הבינלאומית שנערכה במוסקבה לאחרונה, פנו אליו גורמים רשמיים ממדינות בכל העולם ותהו האם ארה”ב החליטה להקל על המלחמה בסמים.

“כמעט כולם הסתכלו עלינו ואמרו: מדוע אתם עושים את זה?” הסביר. “לא היה לי מה להגיד להם. אין לי תשובה לתת להם…”

למרות חוקי הלגליזציה בוושינגטון וקולורדו, החוק הפדרלי בארה”ב – העדיף על חוקי המדינות – עדיין קובע כי קנאביס הוא סם מסוכן ללא כל תועלת רפואית. עם זאת, נשיא ארה”ב ברק אובמה כבר הכריז כי הממשל הפדרלי לא יתערב בחוקי הלגליזציה במדינות למרות החוק הפדרלי הנוקשה.

אין הגיון בהתמקדות של הממשל הפדרלי באכיפת שימוש במריחואנה במדינות שבהן זה כבר חוקי,” אמר אז אובמה בראיון בדצמבר 2012 עם אישור החוקים החדשים במשאל-עם. “יש לנו ‘דגים שמנים יותר’ לרדוף אחריהם.”

צפו בדברים של ג’יימס קאפרה:

ראו גם: דו”ח הסמים השנתי של ה-DEA מוכיח: המלחמה בסמים לא עובדת

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר