בת 74 קנתה בטעות זרעי קנאביס – מואשמת בסחר בסמים

כתב אישום נוקב הוגש נגד קשישה תושבת רחובות בת 74 הסובלת מכאבים כרוניים, שהזמינה בטעות באינטרנט 18 זרעי קנאביס כי חשבה שזה חוקי. “עבירה חמורה שמחייבת ענישה,” טוענת הפרקליטות. “היא ראתה בטלוויזיה שזה עוזר והזמינה כי חשבה שזה חוקי,” מסביר סנגורה.

כבר כמעט שנתיים סובלת ת’, קשישה בת 74 תושבת העיר רחובות, אם ל-4 וסבתא ל-8, מכאב ראש נוסף על הבעיות הרפואיות והכאבים האחרים איתם היא נאלצת להתמודד ביום יום ככל אדם.

כתב אישום חמור עליו חתומים לא פחות מ-11 עדים הוגש נגדה לאחרונה בגין סחר וייבוא של סמים מסוכנים, זאת לאחר שרשויות המכס והמשטרה הצליחו “ליירט” מעטפה ובה 18 זרעי קנאביס אותם הזמינה מחו”ל משחשבה שמדובר במוצר חוקי.

ליאור פרי
עו”ד ליאור פרי

“מרשתי כלל לא היתה מודעת לכך שכדי להשתמש בקנאביס רפואי עליה לפעול לקבלת היתר,” מסביר סנגורה עו”ד ליאור פרי. “היא סברה בתמימותה שאם היא מזמינה באינטרנט זרעים, שהדבר חוקי למהדרין.”

בנסיון להגיע להסדר שיקל על מרשתו שלח עו”ד פרי פנייה לשלוחת תביעות רחובות במשטרת ישראל בה כתב כי “מדובר בכמות זעירה ואפילו כמעט אפסית של זרעים” וכי “מדובר בסם מסוג קנאביס ולא בסם קשה שעלול להוות סכנה לה או לחברה.”

בטלוויזיה אמרו שזה עוזר

במכתב מוסבר עוד שאת הזרעים הזמינה ת’ לאחר שצפתה בתכניות בטלוויזיה בה תוארו סגולות הקנאביס הרפואי ככזה שתורם לבריאות ועוזר להתמודד עם כאבים ולכן החליטה להתנסות במוצר.

18 זרעי קנאביס
כך נראים 18 זרעי קנאביס, או “סמים מסוכנים” על פי כתב האישום (תמונת אילוסטרציה)

כעת היא מואשמת כאמור בסעיף “סחר וייבוא סמים מסוכנים” לאחר שהזמינה את זרעי הקנאביס באופן לא חוקי. מלבד רישום פלילי הצפוי לה כעת, היא עשויה לקבל גם עונש משמעותי עוד יותר מבית המשפט.

“עבירה חמורה שמחייבת ענישה”

למרות הפנייה המנומקת והנסיבות המקלות הרבות, החליטה הפרקליטות שלא לסגור את התיק, ואף הודיעה כי התהליך המשפטי נגד ת’ ימשיך. לדבריו של עו”ד פרי נמסר לו שהסיבה לכך היא ש”מדובר בעבירה חמורה שמחייבת ענישה”.

את החומרה הקיצונית בה רואה הפרקליטות את המקרה, ניתן לראות לדבריו לפי מספר העדים הגדול (11 עדים מהמשטרה ומומחה מהאוניברסיטה) שהוזמנו להעיד בתיק.

כתב אישום , ייבוא 18 זרעי קנאביס (תושבת רחובות בת 74)
18 זרעים ועדים רבים: “עבירה חמורה שמחייבת ענישה”

“זה מטורף ופשוט הזוי שהמשטרה לקחה סבתא שהזמינה זרעים והפכה אותה לתיק המאה,” הוא אומר. “11 עדים בתיק אחד הם מחזה נדיר ביותר בעבירות קלות, וכאשר בוחנים את נסיבות המקרה ניתן לומר בבירור שהמשטרה והפרקליטות החליטו בכוונה על תגובה קיצונית.”

נכון לעתה התיק הפלילי נגד ת’ עדיין פתוח, בהמתנה להסדר טיעון שיוצע לה, אך סביר להניח שהיא תקבל קנס וכן עונש מאסר על תנאי.

[iphorm id=”13″ name=”עו”ד פלילי”]

ראו עוד:
רפורמה בתחום הקנאביס? כנראה שלא בקרוב
שוטר תפס אתכם עם ג’וינט? מה לעשות ומה לא
נתפס עם חצי קילו, טען ש”זה לחברים” – ושוחרר

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר