בתגובה לפשיטות המשטרה: פעילים שותלים קנאביס ברחבי הארץ

בחודשים האחרונים יוצאים פעילי לגליזציה לנטיעות צמחי קנאביס צעירים בשטחים ציבוריים ברחבי הארץ, זאת כמחאה נגד מדיניות האיסור של השלטון ופשיטות המשטרה האחרונות על בתים של אזרחים. מאות זרעים צפויים להישתל גם היום (ג’) באזור ירושלים והסביבה, כחלק ממשחק “חפש את המטמון” עם כוחות המשטרה.

פעילים למען שחרור הקנאביס שמאסו בחוקי ההפללה, בעיכובי הצעות החוק ובפשיטת החוזרות ונשנות של שוטרים על בתים של אזרחים בחיפוש אחר צמחים, יוצאים בחודשים האחרונים למבצעי שתילות קנאביס בשטחים ציבוריים בכל רחבי הארץ.

השבוע יצאו כמה מהם למבצע שתילת קנאביס בסמוך לנחל במרכז הארץ. בין השדות הפתוחים והחלקים המיוערים יותר של האזור, מצאו הפעילים פינה במקום רחוק מהעין, שהפכה לדבריהם לשטח הראשון במסע שתילה גדול יותר שמתוכנן בהמשך הקיץ.

שתילי קנאביס, חבל לכיש (יוני 2016)
על שפת הנחל: פעילים שתלו קנאביס במרכז הארץ

הפעילים הגיעו עם עשרות שתילי קנאביס צעירים שהובאו למקום בתוך מיכלים ושתלו אותם בתוך בורות קטנים ומלאים באדמה אותה דישנו.

שתיל קנאביס מוכן לקראת שתילת גרילה בשטח ציבורי
לקראת השתילה – מכינים את השתילים בבית

הצמחים נשתלו בחלקים נסתרים מעט שעדיין חשופים לאור השמש וקרובים לשפת נחל (מקור מים זמין שחוסך צורך בהשקייה), בתקווה שיהפכו לצמחים בוגרים ובריאים שיהיה ניתן אולי אף לקצור בהמשך.

הם צילמו את המבצע ושלחו לנו את הוידאו:

בשיחה שערכנו עמם הסביר שבכדי לבצע שתילה בשטח בצורה יעילה, יש קודם כל להנביט את הזרעים בבית ורק לאחר מכן לקחת את השתילים, אפילו בשלב הגבעול הראשון, לשתילה נאותה באדמה.

השיטה הקלילה ביותר לבצע הנבטה מסוג זה היא להשתמש בדיסקיות הנבטה כגון “ג’יפי”, אותן ניתן לקבור בשלמותן בשלב השתילה באדמה.

“חפש את המטמון” לשוטרים

נטיעות גרילה נעשות בדרך כלל למטרות גידול בשטח במקרים בהם לא ניתן לגדל בבית, אך מעבר לכך ישנם צרכני קנאביס רבים בישראל הרואים בנטיעות אלו אקט מחאתי כנגד השלטון שאוסר על גידול הצמח ופעולות האכיפה שננקטות בשם איסור זה.

היום (ג’) צפויה לצאת קבוצת אקטיביסטים נוספת למסע הפצה ושתילה של יותר מ-100 זרעי קנאביס בשטחים ציבוריים באזור מרחב ירושלים, במחאה כנגד הפעילות הנרחבת של כוחות המשטרה.

זרעי קנאביס (נטיעות גרילה - פעילים נוטעים קנאביס במרכז הארץ)
זרעי קנאביס המוכנים לשתילה ציבורית בירושלים – “חפש את המטמון” עם המשטרה

כמה מהם כבר הודיעו על השתתפותם במחאה וסיפרו כי יסתובבו בקבוצות קטנות וישתלו את הזרעים במקומות בהם קיימת מערכת השקייה של העירייה. חלק מהפעילים אף כינו את מסע הנטיעות כמשחק “חפש את המטמון” אליו הם מאתגרים את המשטרה.

סטטוס פייסבוק של פעיל לגליזציה (במחאה על פעילות המשטרה - יוצאים לנטיעות בירושלים)
במחאה על פעילות המשטרה – יוצאים לנטיעות בירושלים

“רשויות המדינה חיות בסרט עתיק בשחור לבן,” אומר לנו בני, אחד הפעילים, הבוקר. “נראה להן שאפשר לעצור צמח שהוא חלק מהטבע למרות שבמציאות אי אפשר באמת לעצור את זה. על כל תפיסה ישתלו המון זרעים שימשיכו להפיץ את הצבע הירוק.”

ראו עוד:
גינון גרילה: שותלים גראס בכיכר רבין
סטודנטים שתלו מריחואנה במכללת “שנקר”
פעילים הכינו ג’וינט באורך 20 מטר

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר