ברני סנדרס: “מריחואנה צריכה להיות חוקית כמו טבק”

ברני סנדרס, המתמודד מול הילרי קלינטון על ראשות המפלגה הדמוקרטית בדרך להתמודדות על נשיאות ארה”ב, יצא בהצהרה חד-משמעית ראשונה בעד הפסקת הפללת צרכני הקנאביס בארה”ב, וקבע כי יש לאכוף את חוקי המריחואנה כפי שאוכפים את חוקי האלכוהול והטבק.


ברני סנדרס, פוליטיקאי יהודי אמריקאי המכהן כסנאטור מטעם מדינת ורמונט מאז 2007, מתמודד בימים אלו על ראשות המפלגה הדמוקרטית לקראת הבחירות לנשיאות ארה”ב שייערכו בנובמבר 2016.

ברני סנדרס - בעד אי הפללה
ברני סנדרס: “להסיר את המריחואנה מרשימת הסמים המסוכנים”

אמש, ד’, נשא סנדרס נאום בפני סטודנטים באוניברסיטת ג’ורג’ מייסון בוירג’יניה, ארה”ב, במסגרתו יצא בהצהרה מיוחדת בקריאה לדה קרימינליזציה של קנאביס והתרת השימוש בו בדומה לחומרים אחרים כמו אלכוהול וסיגריות.

לדבריו של סנדרס, במידה וייבחר לנשיאות ארה”ב, בכוונתו להסיר את הקנאביס מרשימת הסמים המסוכנים ביותר ולהתיר למדינות ארה”ב לפעול כראות תושביהן ובהתאם לבחירתם. “זה אבסורד שמריחואנה והרואין נמצאים תחת אותה קטגוריה,” אמר.

“לראייתי מזמן היינו צריכים להסיר את האיסור הפדרלי על מריחואנה,” הסביר סנדרס ופירט כיצד חוקי האיסור והרדיפה פוגעים והורסים את חייהם של אנשים ומשפחות שלמות.

“אני חושב שלמדינות צריכה להיות הזכות להסדיר את שוק המריחואנה בחוקר בדיוק כפי שנעשה עם מכירות אלכוהול וטבק,” סיכם.

סנדרס מתמודד כאמור לראשות המפלגה הדמוקרטית, כשמולו עומדת הילרי קלינטון, הנחשבת לבעלת סיכויים טובים יותר לנצחון ומועמדות לנשיאות מטעם המפלגה.

כשנשאלה קלינטון על עמדתה בנוגע ללגליזציה בשנת 2014 אמרה שעלינו “לחכות ולראות” מה יהיו התוצאות בקולורדו. בשנת 2015 כבר אמרה שהיא “תומכת במדינות שעושות לגליזציה”.

מן הראוי לציין כי כל שלושת הנשיאים האחרונים של ארה”ב כבר הודו בצריכת קנאביס באופן כזה או אחר (אובמה, בוש, קלינטון).

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר