בעקבות תשדיר הג’וינט: ייבחנו תקציבי הפרסום של הרשות

כמה כסף ציבורי מוציאה הרשות למלחמה בסמים על הקמפיינים השקריים שלה נגד קנאביס? שאלה זו תעלה לדיון דחוף בועדת הסמים בכנסת, זאת בעקבות תשדיר האימה המשודר בימים האחרונים ברדיו מטעם הרשות. “הם מחזירים אותנו אחורה,” אומרת תמר זנדברג, יו”ר הועדה.

כחלק ממאבקם בקנאביס נהגו מאז ומתמיד ברשות למלחמה בסמים להמציא סיפורים שקריים ולפרסמם כאילו היו סיפורים אמיתיים. כך היה בסיפור על אורלי וגל שעישנו ג’וינט וחשבו שהם לטאות וכך היה גם בהודעת הדרושים המוזרה שפירסמה הרשות בפייסבוק בה ביקשה מהקוראים לתרום לה כלבים לניסויים.

ושוב, בתזמון מדהים מול הצעת החוק החדשה לאי הפללה, עולה תשדיר רדיו חדש שכמעט ולא ניתן להתחמק ממנו בימים האחרונים ובו “אמא של ליהי” מתארת כיצד ג’וינט במסיבה גמר לבתה התמימה את החיים.

תמר זנדברג
“הפרסומת מיושנת ובעיקר מאכזבת – עוסקת בהפחדה במקום בהסברה”

כזכור בעבר כבר התרעמנו על התקציב אותו מוציאה הרשות על פרסומות אלו ואחרות, אך נראה שהפעם הצליחו שם להרגיז גם את יו”ר ועדת הסמים של הכנסת, ח”כ תמר זנדברג.

זנדברג, שלא אהבה לשמוע את התשדיר הקיצוני דווקא בשבוע בו עולה הצעת החוק, זימנה בהודעה דחופה את נציגי הרשות לדיון שיערך בשבוע הבא ויעסוק בשאלה החשובה: כמה כספים ציבוריים מבוזבזים על אותם קמפיינים וכיצד בדיוק מתנהל תקציב הפרסום של הרשות.

“הפרסומת מיושנת ובעיקר מאכזבת,” מסרה זנדברג בשיחה שערכנו עמה. “דווקא בשבוע בו גורמים בממשלה מתקדמים להבין את הצורך בביטול ההפללה, יוצאת פרסומת שמחזירה אותנו עשרות שנים אחורה ועוסקת בהפחדה במקום בהסברה בגובה העיניים. בישיבת הוועדה נבקש לדעת איך מחולק תקציב הפרסום של הרשות כך שיהיה אפקטיבי ולא סטראוטיפי ומיושן.”

גם זה בטח יעניין אותך

ולמי שפיספס, כך זה נשמע:

ראו גם:
כמה מרוויחים בכירי הרשות
ללא רשות: תחרות כרזות וסרטונים
הישראלים המובילים את ההתנגדות לקנאביס

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר