בעקבות החזקת קנאביס: הושעה קצין מצטיין שלחם בצוק איתן

פרחים בקנה: שוטרי מצ”ח ערכו חיפוש בביתו של קצין בדרגת סרן ומצאו כמות קטנה של מריחואנה. הקצין הושעה למשך חודש ימים והפרקליטות הצבאית צפויה להגיש נגדו כתב אישום.

צה”ל מעולם לא היה ירוק יותר: לאחר שבתחילת החודש פרסמנו כאן במגזין על שלושה מלוחמי הצנחנים אשר נתפסו מעשנים קנאביס במהלך פעילות מבצעית באזור חברון, נראה כי העשב הירוק מראה נוכחות גם בדרגות הגבוהות יותר בצה”ל:

הקצין בדרגת סרן שכיהן כחניך במכללה לפיקוד טקטי בגלילות ויועד לשמש עם תום הקורס כמפקד פלוגה בחטיבת הנח”ל נלקח לביתו על ידי שוטרי מצ”ח שם כאמור נערך חיפוש בחדרו בו מצאו השוטרים כמויות קטנות של מריחואנה, במהלך החקירה סרב הקצין לתת בדיקות שתן.

קצינים בכירים במכללה לביטחון לאומי, שבמסגרתה מופעל הקורס, הקפידו להסתייג מהמקרה ולגונן על “שמו הטוב” של הקורס: “מדובר בשמנת של הקצינים הקרביים של הצבא, מי שמתקבל לקורס הזה מיועד לקריירה צבאית ארוכה, עד לדרגות בכירות” סיפרו גורמים בצה”ל. “קצינים קרביים מתקבלים לקורס אחרי שנבחרו בפינצטה, וסומנו כמג”דים וכמח”טים הבאים. זהו אירוע חריג ביותר שאינו מעיד על יתר החניכים”.

לאחר מעצר של 48 שעות שוחרר הקצין לביתו על ידי בית הדין הצבאי אולם בעקבות החקירה (ולאחר שהחוקרים ערכו חיפוש פולשני במכשיר הסלולרי של הקצין) נעצרו חיילים נוספים בקורס ומחוצה לו.

בסביבת הקצין נדהמו מדבר המעצר וציינו כי הוא הוביל בקיץ האחרון עשרות מלוחמיו לפעילות מבצעית נגד חמאס בצפון רצועת עזה, במהלך מבצע צוק איתן: “הקצין נחשב לאחד החניכים הבולטים בקורס, לוחם מעוטר שהצטיין עוד לפני המלחמה האחרונה”.

גם זה בטח יעניין אותך

עו”ד עידן פסח ממשרד כץ, קוזניץ, פסח ושות’ המייצג את הקצין מסר בתגובה: “הראיות שנאספו נגד הקצין הן בעייתיות וחלשות עד מאוד, והראיה לכך היא שהקצין שוחרר ממעצר בהזדמנות הראשונה. נפעל לניהול הגנתו של הקצין וניאבק על חפותו במסגרת המתאימה לכך ולא ננהל את משפטו בתקשורת”.

מדובר צה”ל נמסר: “בנושא נפתחה חקירת מצ”ח שמצויה בשלבי סיום. עם סיומה יועברו ממצאיה לבחינת הפרקליטות הצבאית”.

ראו עוד:
תמר זנדברג: גם לחיילים מותר לעשן חשיש
צפו: חיילים רואים חשיש בפעם הראשונה

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר