בעולם מקביל: מה אם מריחואנה היתה חוקית ואלכוהול לא?

מה היה קורה אילו הדברים היו הפוכים? איך היו נראים חיינו אם אלכוהול היה חומר בלתי חוקי ואסור לשימוש וקנאביס היה בשימוש נפוץ בכל בית?

האם אנחנו יכולים לנסות ולדמיין עולם מקביל בו הקנאביס חוקי, נמצא בכל בית ונמכר בכל קיוסק בעוד האלכוהול הוא חומר בלתי חוקי, אסור לשימוש ושעלול להוביל את המשתמשים בו למאסר?

בעולם כזה ייתכן ושוטרי משטרת ישראל היו עושים הפסקות לאידוי פרחי מריחואנה איכותיים בוופורייזר המשרדי אחרי יום עבודה ארוך שכלל פשיטות על יצרני וסוחרי אלכוהול. בעולם כזה היינו רואים חברי כנסת ושרים מעשנים ג’וינטים בעת דיונים על אופן המלחמה בשימוש באלכוהול ולוביסטים נמרצים היו פועלים לקידום עסקי המריחואנה במדינה.

אלכוהול: סם האונס המסוכן

באותו עולם מקביל, עיתונאים ופוליטיקאים ישתמשו בכינוי הגנאי “סם אונס מסוכן” בהתייחסם לאלכוהול. כותרות העיתונים הגדולים במדינה ידווחו על כל “מעבדה ביתית” להפקת הסם המסוכן והמשטרה תפרסם דיווח קבוע על כמויות ה”אלכוהול-הידרו” האדירות שנתפסות ברחובות ובבתים פרטיים.

בעולם המקביל, פרחי מריחואנה משובחים במיוחד יגודלו בחוות מוסדרות ויימכרו בחנויות כך שאנשים לא ייצטרכו להתעסק עם גידול המוצר בעצמם. במשפחות מסויימות אולי יהיו כמה צמחים בגינה וחובבי העניין אולי אף יגדלו מריחואנה לעצמם תחת מנורות מקצועיות בבית. השכנים ידאגו שמעבדות סם האונס המסוכן לא יצוצו בשכונה והמשטרה תזהיר את הציבור מנזקים שעלולים להיגרם משימוש באלכוהול לא חוקי שמכיל חומרים מסוכנים וחזק עשרות מונים מהאלכוהול שכולנו הכרנו בשנות ה-70.

אלכוהוליסט

מי שייתפס כשהוא מפיק אלכוהול באופן בלתי חוקי יואשם בעבירות פליליות חמורות, יעמוד למשפט ולא יוכל יותר לשרת בתפקידים ציבוריים. צרכני האלכוהול ייחשבו לנרקומנים אלימים וחסרי מוטיבציה וחוואים אשר מגדלים חיטה ושעורה יעבדו תחת פיקוח צמוד של גורמי האכיפה בכדי למנוע “זליגה” של החומר המסוכן לשוק.

בזמן שמוצרי קנאביס, מריחואנה וחשיש יהיו תחת בקרה ופיקוח על מנת למנוע נזקים לצרכנים, אנשים אשר בחרו להנות מבירה קרה באותו עולם מקביל ייאלצו להסתכן בשימוש בחומרים המופקים באותן מעבדות ביתיות ללא כל בקרה ופיקוח וללא וודאות בנוגע לחומרים הנמצאים במוצר. נכון, זה לא יהיה קשה להסתדר על איזה 2-3 בקבוקי בירה קרים במידה ואתם מכירים את האנשים הנכונים, אבל לעולם לא תדעו מאיפה באמת הגיע האלכוהול וכיצד הוכן. טענות על חומר גרוע תוכלו להפנות לקיר…

בעיתוני העולם המקביל נשמע בערך אחת לחודש על אירוע קשה ועצוב של צעירים שהתעלפו לאחר שימוש באלכוהול מקולקל ועל תינוקות שהובהלו לבית החולים לאחר שטיפה מהסם המסוכן נכנסה לפיהם. הוריהם יוכרזו כבלתי כשירים להורות וילדיהם יילקחו מהם ויועברו לבתי אומנה ולרשויות הרווחה.

מעבדות הפקת אלכוהול

מי שייבחר להתעלם מהחוק ויפיק אלכוהול בבית, יסתכן בעונשי מאסר ארוכים ויחיה בפחד תמידי מפני הרשויות. באותו עולם מקביל הממשלה השמרנית תעביר חוק חדש לעונש מינימום של 6 חודשי מאסר בפועל למי שיפיק יותר מ-20 ליטר של הסם המסוכן בתקווה למנוע מאנשים לייצר את האלכוהול בעצמם.

חיפוש אלכוהול

מי שבכל זאת יעיז לעבור על החוק, יוכל למכור את תוצרתו במחירים מופקעים. בקבוק בירה קטן באיכות נמוכה יעלה 50-60 ש”ח ואחד באיכות גבוהה יגיע עד למחירים של מעל ל-100 ש”ח הבקבוק.

חיילים, ספורטאים ועובדי מדינה יעברו בדיקות פתע תקופתיות למציאת שרידי אלכוהול בדמם והצהובונים יפרסמו תמונות של מפורסמים שנתפסו כשהם לוגמים שלוק מבקבוק בירה.

בעולם המקביל מחירי האלכוהול יהיו כאמור כל כך גבוהים שאלכוהוליסטים יהפכו להומלסים וייאלצו לבצע פשעים בכדי להשיג כסף למימון הסם. תמונות של “לפני ואחרי” יפורסמו על ידי הרשות למלחמה בסמים במטרה להפחיד את הצעירים מפני שימוש בחומר המסוכן וקמפיינים ארציים יזהירו את הציבור מפני “הסם הרוצח” שגורם לאנשים להשתגע, לאבד את כל רכושם ואף מוביל לשימוש בסמים קשים יותר.

בגלל העלות הגבוהה של הסם, המכורים יתחילו להזריק את האלכוהול לדמם כדי לנצל את הכמות המועטה באופן האפקטיבי ביותר, מה שיוביל למקרי מוות קשים כתוצאה ממנת יתר.

האלכוהול אשם!

בחזרה למציאות

אף אחד לא היה רוצה למצוא עצמו חי בעולם כזה וגם מי שלא צורך אלכוהול בכלל, יכול בקלות להבחין בנזקים שתגרום מדיניות שכזו. שימוש באלכוהול יכול להיות מהנה ונחמד במינון נכון וכך גם מריחואנה.

הדרך היעילה ביותר לפתרון היא הסברה, בקרה ופיקוח אחר מוצרים בשוק ולא הפחדה ואיומים.

ראו עוד: אלכוהול או קנאביס? אולי כדאי להחליף תחביב…

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר