בנט על לגליזציה: “לא אסכן את הילדים – גם אם זה פופולרי”

בחירות 2019: שאלת הסדרת שוק הקנאביס בישראל (לגליזציה) ממשיכה לעלות על הפרק מדי יום. שר החינוך התייחס לראשונה לנושא וטען כי הוא עשוי לתמוך בתנאי שיוכח לו שאין פגיעה בבריאות ובבני נוער.

שר החינוך נפתלי בנט מתייחס לראשונה לנושא חוקיות הקנאביס בישראל ומסביר מדוע הוא אינו מצטרף באופן מיידי לגל התמיכה בלגליזציה של קנאביס במערכת בחירות 2019.

את הדברים אמר בנט במהלך כנס “בוחרים צעירים” של המרכז להעצמת האזרח, שנערך באוניברסיטת תל אביב, כך בדיווח של ערוץ 7.

בנט מסרב לתמוך בבירור בהסדרה של שוק קנאביס חוקי למטרות פנאי ומתנה את תמיכתו בכך שיוכל לוודא שאין כל פגיעה בבריאות ולבני הנוער.

“מבחינתי כל מהלך של לגליזציה יהיה אחרי שנוודא שזה לא פוגע בבריאות ולא הורס את החיים של אנשים,” אמר.

עוד הסביר בנט כי “אני לא עובד לפי סקרי דעת קהל אלא לפי המציאות”. לדבריו “אם יבואו מומחים רפואיים ויראו ששימוש בקנאביס לא פוגע במשתמשים, אם נראה שיש אפשרות ללגליזציה שלא פוגעת בביטחון הילדים – אני הולך על זה”.

לסיכום הוסיף: “אני לא מסכן את עתיד הילדים, עתיד הנוער ועתיד האנשים בישראל – גם אם זה פופולארי”.

בכך בנט חוזר למעשה על דבריה של שותפתו למפלגה, שרת המשפטים איילת שקד, שציינה בראיון בשבוע שעבר כי הם “עוד חושבים על זה” וכי עיקר דאגתם היא עניין בני הנוער.

לפיכך, כפי שחשפנו עוד בתחילת החודש, מפלגת ‘הימין החדש’ למעשה לא תומכת עדיין מפורשות בהסדרת שוק קנאביס חוקי בישראל (לגליזציה).

יש לציין שמלבד בנט ושקד, שמשאירים אולי פתח לשינוי עמדתם, שאר הנציגים במפלגה הם מתנגדי לגליזציה ותיקים, כולל המצטרפת החדשה קרוליין גליק וכן חברת הכנסת שולי מועלם.

על אף דבריהם של בנט ושקד חשוב לזכור כי נתונים רשמיים ממדינות ארה”ב שאישרו לגליזציה מראים ירידה באחוזי השימוש בקנאביס בקרב בני נוער לאחר מיסוד שוק קנאביס חוקי.

המשך קריאה
Back to top button
x
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר