מגלגל...
x

בלי לגליזציה: פייגלין מודיע שיפרוש תמורת רפורמה שכבר אושרה

בניגוד להבטחותיו ללגליזציה למטרות פנאי מודיע פייגלין הבוקר כי בכוונתו לפרוש מהמירוץ לבחירות תמורת רפורמת קנאביס רפואי שכבר אושרה ע"י משרד הבריאות וצפויה בכל מקרה להיכנס לתוקף עם הקמת הממשלה. ההצעה תעלה להצבעה בקרב מתפקדי "זהות".

יו”ר מפלגת “זהות” משה פייגלין הודיע הבוקר (ד’) כי בכוונתו לפרוש מהמירוץ לבחירות בתמורה לרפורמה בתחום הקנאביס הרפואי. ידיעה זו פורסמה כבר אתמול אך הוכחשה על ידו ועל ידי בוחריו.

כעת מודה פייגלין בדברים אך מה שהוא אינו מספר לבוחריו הוא שהרפורמה עבורה הוא צפוי לפרוש היא רפורמה שכבר אושרה על ידי משרד הבריאות ומופיעה בטיוטה של פקודת הסמים החדשה שעיקריה פורסמו לראשונה במגזין קנאביס בשבוע שעבר.

בכך מוותר פייגלין על הבטחתו המפורשת להביא לגליזציה של קנאביס לשימוש פנאי, ומתפשר על מה שהוא מכנה “לגליזציה לחולים”. ההצעה תובא למתפקדי מפלגת “זהות” שיבחרו האם לקבלה או לדחותה ולהמשיך במירוץ.

לדברי פייגלין הבוקר, לאחר פגישה עם רה”מ בנימין נתניהו: “במשך שעות ארוכות ותוך התייעצות עם גורמי מקצוע גיבשנו פתרון שמשמעותו היא לגליזציה של שוק הקנאביס עבור החולים, כלומר, החולים יוכלו לרכוש את התרופה המגיעה להם, בדיוק ע”פ הזן והמינון שקבע הרופא המטפל, מכל ספק בארץ ובעולם דרך בתי המרקחת בישראל וללא התערבות נוספת של היק”ר.”

משה פייגלין (צילום: דוד כהן, פלאש90)
ויתר על לגליזציה והסתפק ברפורמת קנאביס רפואי שכבר אושרה בכל מקרה. משה פייגלין (צילום: דוד כהן, פלאש90)

עוד הוא הוסיף כי “מדובר בהצלת חיים של ממש, ובמידה ויתלוו אליה הישגים משמעותיים גם בתחום השוק החופשי, קידום העסקים הקטנים וחירות האדם בישראל. אביא את האפשרות הזו בפני כלל חברי התנועה למשאל מתפקדים מסודר שבו יתבקשו להכריע אם לקבל את ההצעה ולפרוש הפעם מן המירוץ – או לדחותה ולהתמודד”.

על פי הרפורמה שהובטחה לפייגלין בתמורה לפרישתו – רפורמה שכאמור כבר אושרה ומוכנה לחתימה סופית לאחר הקמת הממשלה ללא קשר לפרישתו – יבוצע שינוי של פקודת הסמים כך שרופאים מומחים יוכלו לנפק מרשמי קנאביס לחולים במספר מצומצם של מחלות: סרטן, איידס, טרשת נפוצה, קרוהן, אפילפסיה וטוראט, וכן לחולים סופניים שאורך חייהם עד חצי שנה.

בנוסף צפוי פייגלין לקבל מראש הממשלה מינוי לתפקיד שר בממשלה, וכן על פי דיווחים גם כיסוי של חובותיו מהבחירות האחרונות בשווי מיליוני שקלים.

עדכון (29.8): פייגלין הודיע על פרישתו וחבירתו לליכוד, ללא ההבטחה ללגליזציה.

עדכון (29.8): נחשפו פרטי ההסכם המלאים, בהם בשורה גדולה לתומכי הקנאביס.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר