בית המשפט קבע: "ליל הבאנגים הגדול" מבוטל – המארגנים נעצרו

"ליל הבאנגים הגדול", ההתכנסות השקטה שהיתה צפויה להיערך מחר, בוטלה הבוקר (ו') בהוראת בית המשפט בירושלים. עמוס סילבר, ממארגני האירוע, נעצר אמש בירושלים בגין "המרדה" ויעמוד היום למשפט פלילי.

לסיכום האירוע לחצו כאן.

"ליל הבאנגים הגדול", אירוע המחאה השקט שהיה צפוי להיערך מחר (מוצ"ש) החל מחצות הליל ועד ל-4:20 לפנות בוקר, בוטל הבוקר (ו') בהוראת בית המשפט בירושלים – זאת לאחר שהשופטת מולר קבעה כי מדובר בהתכנסות בלתי חוקית שאינה מאושרת על ידי המשטרה.

עמוס סילבר
עמוס סילבר

ההכנות לפיקניק החברתי תפסו אמש תפנית מפתיעה לאחר שעמוס סילבר ועופר ברטוב, ממארגני האירוע, נעצרו כשהגיעו לתחנת המשטרה בעקבות זימון טלפוני שקיבלו במהלך השבוע. השניים נעצרו בגין "המרדה" ועמדו היום (ו') בפני השופטת.

סעיף 133 בחוק העונשין הנוגע לעבירת "המרדה" קובע מאסר של חמש שנים למי ש"עושה מעשה לשם המרדה, או מנסה, מכין עצמו או קושר קשר עם חברו לעשות מעשה כאמור". סעיף 134 מטיל את אותו עונש על מי שמדפיס או משעתק חומר ממריד.

בסיום המשפט גזרה השופטת צו הרחקה מירושלים וערבות בסך 1,000 ש"ח לסילבר, וכן צו הרחקה מגן הוורדים וערבות בסך 2,000 ש"ח לעופר ברטוב.

רבים מתומכי הלגליזציה מתכוונים להתכנס לאירוע על אף האיסור ורבים מהם אף כתבו על דף הפייסבוק של המשטרה: "תבואו לעצור אותי, גם אני מהמארגנים". "החוק לא אוסר על התכנסות ספונטנית של אנשים," אמר אחד הפעילים לכתב המגזין. "אני ועוד רבים מתכוונים להגיע. המשטרה לא יכולה לעצור את כולם."

עמוס סילבר וגדי וילצ'רסקי אמרו אף הם כי על אף האיסור בכוונתם להגיע גם כן. אלפים צפויים להגיע ושידור חי יועבר כאן באתר – כל הפרטים כאן.

בימים אלו שוהים פעילי לגליזציה בשד' רוטשילד בתל אביב. בעקבות הדיווח על החלטת בית המשפט מסר אחד הפעילים כי הוא מזמין את המעוניינים להגיע למקום ולהביע את זעקתם שם. "אני אשאר כאן עד שתהיה לגליזציה," אמר. "אני מזמין את כל מי שרוצה להביע מחאה להגיע לכאן ולצעוק יחד איתי." ראו: מאהל מחאה נפתח בשד' רוטשילד.

ב-22.5 צפויה להיערך הפגנת לגליזציה ענקית בכיכר רבין.

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

חדשות
שינוי גודל פונט