בדרך ללגליזציה: קנדה התירה את כל חוקי הקנאביס הרפואי‎

ממשלת קנדה, שכבר הודיעה שתאשר לגליזציה בתחילת 2017, שחררה בסוף השבוע את כל חוקי הקנאביס הרפואי, כולל גידול קנאביס ביתי לחולים – 5-10 צמחים לכל מטופל – וכן מתן אפשרות בדיקות איכות עצמאיות לתרופה.

https://www.facebook.com/NowThisWeed/videos/1069973826418415

שינוי בחוק הקנאביס הרפואי, עליו הודיע בשבוע שעבר (ה’) הממשל הפדרלי בקנדה, קובע כי מעתה יוכל כל מטופל בעל רישיון לקבל היתר לגידול ביתי של התרופה.

המהלך לשחרור הגידול הביתי בקנדה אושר בחודש פברואר 2016, עם החלטתו של שופט פדרלי לבטל את האיסור על גידול ביתי של קנאביס שהטילה הממשלה ב-2014. השופט קבע אז כי האיסור לגדל קנאביס בבית הוא אינו חוקתי ופוגע בזכויות החולים והקציב למדינה חצי שנה למציאת פתרון חלופי שישרת את “מטרת העל” של תכנית הקנאביס הרפואי והיא הקלה על החולים בקבלת הטיפול הדרוש להם.

רישיון קנאביס רפואי, קנדה. (קנאביס רפואי, טורונטו, קנדה. (בדרך ללגליזציה: בקנדה התירו את כל חוקי הקנאביס הרפואי‎))
מהיום בקנדה – קנאביס רפואי בגידול ביתי

בתגובה להחלטת בית המשפט ובניגוד מוחלט להתנהלותה של ממשלת ישראל שהחליטה בשנים האחרונות דווקא לבטל את כל אישורי הגידול הביתי, התחייבה ממשלת קנדה להסדיר את החקיקה עד לתאריך ה-24 באוגוסט 2016 – בעוד 10 ימים. בקנדה כמו בקנדה, הבטחות הופכות למציאות.

עד 5 שתילים לכל 30 גרם

במסגרת החוק החדש רשאי כל חולה המחזיק ברישיון קיים לקנאביס רפואי לפנות לרשויות הבריאות (Health Canada) ולקבל היתר לגידול עצמי ללא עמידה בקריטריונים מסוימים.

כל חולה יוכל לגדל בעצמו צמחי קנאביס לשימוש עצמי בכמות שהוגדרה כעת בחוק לפי 2 צמחי קנאביס בגידול חוץ (“אאוטדור“) או 5 צמחים בגידול פנים (“אינדור“) לכל 30 גרם במרשם החודשי.

לדוגמא, מטופל שקיבל מרופאו מרשם של 60 גרם קנאביס בחודש (2 גרם לכל יום), יוכל לגדל עד 4 צמחים בגידול חוץ ועד 10 צמחים בגידול פנים, כאשר לא הוגדר גבול כלשהו של מספר צמחים שרשאי אדם אחד לגדל.

מטופלים שאינם מסוגלים לגדל בעצמם את היבול שמגיע להם בשל סיבות רפואיות, רשאים להאציל את היתר הגידול הביתי שלהם למגדל פרטי מוסמך שיגדל בעבורם את התרופה או לרכוש את הקנאביס מאחת מעשרות חברות הקנאביס הרפואי הפועלות בקנדה.

מלבד אישורי הגידול הביתי, יוכלו מעתה המטופלים הקנדיים לשוב ולצרוך מאכלי קנאביס (Edibles), שנאסרו לשימוש ולמכירה במשך תקופה ארוכה. בדומה לגידול הביתי, גם צעד זה נעשה לטובתם של החולים, שחלקם מעדיפים את הטיפול באמצעות מאכלים ולא עישון או אידוי.

במקביל להתרת החוק הרפואי אישרה בנוסף ממשלת קנדה בשבוע שעבר (ד’) הליכי בקרת איכות חדשים, שיסייעו לפקח על איכות התרופה שמגדלים החולים ויהוו בסיס לרגולציה עתידית הנדרשת לקראת הלגליזציה המתקרבת ופתיחת השוק החופשי.

ההחלטה לעשות זאת באה בעקבות בדיקות שמצאו חומרים מזיקים ושאריות חומרי הדברה בחלק מהקנאביס הרפואי שקיבלו חולים. בבדיקות שנערכו נמצא ש-3 מתוך 9 הדגימות שנבדקו הכילו עובש ומזיקים. “בהכרת הצורך באבטחת בריאות אנו פועלים כדי לאפשר למטופלים גישה לשירותי בדיקות איכות של המריחואנה שלהם,” מסר דובר משרד הבריאות הקנדי אריק מוריסט. “זה יאפשר להם גם להכיר טוב יותר את רכיבי הזנים שהם מגדלים (כמויות ה-THC ו-CBD) כמו גם להימנע משימוש בקנאביס שעלול להכיל חומרים מזיקים.”

ראו עוד:
קנדה: פחות נוער משתמש בקנאביס
איך לבחור בין גידול חוץ לגידול פנים: 6 הבדלים
צרכני קנאביס ישראליים בעיניה של צעירה קנדית

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר