בדרך ללגליזציה בישראל: הושק קמפיין בג”צ הקנאביס ההיסטורי

עלה ירוק השיקה הבוקר את קמפיין המימון להגשת עתירה שתדרוש מבית המשפט העליון לבטל את הפללת צרכני הקנאביס בישראל ולהורות לממשלה להסדיר את השוק בחוק (לגליזציה).

כפי שהבטיחו עוד במהלך הדיונים על הצעת החוק “אי הפללה באחריות”, השיקה הבוקר (ג’) מפלגת עלה ירוק את קמפיין גיוס המימון לעתירה שתוגש לבג”צ לביטול חוקי הפללת צרכני הקנאביס בישראל.

בקמפיין, שעלה באתר הדסטארט (כאן), מבקשת המפלגה לגייס כ-380 אלף ש”ח שיופנו עם השלמתו לחשבון נאמנות של אתר הגיוס וישמשו למימון עלויות הייצוג המשפטי והקמפיין.

מדובר למעשה במהלך בעל הפוטנציאל הרב ביותר להביא ללגליזציה של קנאביס בישראל, ולכל הפחות לאי הפללה אמיתית – זאת בניגוד למודל אי ההפללה שאושר לאחרונה בחוק חדש שייכנס לתוקפו ב-1 באפריל 2019.

נכון להיום כבר 9 מדינות בעולם זכו לאי הפללה אמיתית של קנאביס בעקבות החלטת בית המשפט העליון לאחר עתירות דומות שהוגשו. האחרונה שבהן, דרום אפריקה, עשתה זאת בחודש שעבר.

בדף הקמפיין מסבירים נציגי המפלגה כי מדובר בהזדמנות היסטורית שכן עד היום לא ניתן היה לערער על פקודת הסמים בגלל שחוקי היסוד בישראל קובעים שניתן לתקוף רק חוקים שנחקקו אחרי שנת 1992.

מאחר ופקודת הסמים היא עוד מימי המנדט הבריטי, היא היתה “מוגנת” מפני עתירה לבג”צ, אבל עכשיו, בעקבות השינוי בחוק שהגיע לאחר קמפיין “הגיע הזמן, ארדן”, נפתחה הדלת להגשת עתירה היסטורית.

“מעל רבע מאזרחי ישראל הבגירים מוגדרים כעבריינים שהעונש נגדם על פי חוק הוא עד 3 שנות מאסר,” נכתב. “מאות אלפי קורבנות למדיניות מיושנת שצריכה לעבור מן העולם ממשיכים להיות נרדפים, מעוכבים לחקירה כל שנה, נשלחים לעבודות פרך, מורשעים ומוכתמים ברישום פלילי שהורס את עתידם וגורם נזק לחברה. והכל בגלל צריכת עשב.”

הקמפיין עלה באתר “גיב-בק” (Giveback), שהוא מן אתר-בן של “הדסטארט” ומיועד לקמפיינים חברתיים שאינם כוללים תשורות. עם זאת במפלגה מציעים תשורות סמליות כגון חולצות, סטיקרים, תעודות הוקרה, מדליות וגביעים.

עלה ירוק מסרו כי “כבר בימים אלו אנו מקבלים חוות דעת איכותיות ביותר אשר יסגרו כל פסיק של טענת נגד אפשרית. הסכום הגבוה מתבקש נוכח המימדים העצומים של הבקשה והבג”צ ההיסטורי ולכן אין מקום לחסוך בהוכחות, ראיות וחוות דעת”.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר