בגלל החשיש: יו”ר ועד עובדי נמל חיפה הודח מתפקידו

למרות שמחזיק באישור קנאביס רפואי ממשרד הבריאות ועל אף שלא נמצאה עדות לכך שהשתמש בקנאביס במהלך תפקידו, הודח יו”ר ועד עובדי נמל חיפה לשעבר מתפקידו, לאחר שבשנת 2012 נתפס עם 28 גרם מריחואנה וחשיש.

בתחילת חודש דצמבר 2012 זימנה הנהלת נמל חיפה את יו”ר ועד עובדי הנמל לשעבר, דודו פרץ, לשימוע משמעתי, לאחר שנתפס כשברשותו מריחואנה וחשיש במשקל של 28 גרם.

דודו פרץ
דודו פרץ (צילום: איל יצהר – גלובס)

למרות שכעבור 7 חודשים, ביולי 2013, קיבל פרץ אישור שימוש בקנאביס רפואי ממשרד הבריאות, החליט בית המשפט לדחות את בקשתו למנוע פיטוריו.

הבוקר, 15.1, מדווח ‘ידיעות אחרונות‘ כי בית המשפט החליט שלמרות שפרץ מחזיק היום באישור קנאביס רפואי (בכמות של 20 גרם בחודש), מאחר ובעת העבירה לא היה ברשותו אישור זה, אין סיבה למנוע פיטוריו.

יתרה מזאת, בית הדין קבע כי מאחר והאישור לשימוש בקנאביס רפואי מגדיר כי מותר להחזיק ולהשתמש בתרופה אך ורק בכתובת המגורים, וכי מאחר ומדובר בחשיש, שבניגוד למריחואנה אינו מותר על פי הרשיון הרפואי, וכי מאחר ומדובר בכמות העולה על הכמות המותרת ברשיון (28 ג’ שנתפסו מול 20 ג’ מותרים ברשיון) “לא היה בכך להצדיק את החזקת כל כמות וסוגי הסם שהחזיק, ובוודאי שלא בזמן עבודתו”.

דודו פרץ הודח מתפקידו בגלל חשיש
הכתבה הבוקר (15.1) בידיעות אחרונות

בית הדין קבע כי “גם אם אין בפנינו הוכחה חותכת כי המבקש השתמש בפועל בסמים במקום העבודה, העובדה שנתפס עם סמים בכיוסיו היא הנותנת שהייתה קיימת סבירות ממשית ליכולת השימוש שלו בסמים במקום העבודה”.

כל טיעוניו של פרץ, כי הוא בעל ותק של 25 שנות עבודה וכי נעזר בקנאביס כתרופה, לא עזרו לו.

ראו: המטופלים בקנאביס רפואי – עבריינים בעל כורחם

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר