לראשונה: מותר לעלות על טיסה עם קנאביס

תושבי מדינת אורגון, ארה”ב, רשאים לעלות למטוס עם עד 28 גרם קנאביס לשימוש עצמי. עם זאת אסור כמובן לעשן במטוס והאישור לשאת מריחואנה תקף בינתיים רק בטיסות פנים בתוך המדינה. אם הגעתם לשדה התעופה בדרך למדינה אחרת, תתבקשו להפקיד את המריחואנה.

בתחילת החודש נכנסו חוקי הקנאביס החדשים לתוקפם במדינת אורגון, ארה”ב – חצי שנה לאחר שנתקבלו חוקי הלגליזציה החדשים במשאל-עם דמוקרטי. בסוף השבוע הודיעה הממשלה המקומית כי לתושבים מותר לראשונה לטוס עם קנאביס, אך עם מספר תנאים מגבילים.

בניגוד לשדות התעופה בקולורדו, שאוסרים על החזקת קנאביס בזמן טיסה ומבקשים להפקיד את המריחואנה במן “קופות צדקה” בטרם העלייה למטוס, באורגון החליטו שכל עוד מדובר בטיסת פנים בתוך המדינה, אין כל סיבה לאסור החזקה של עד 28 גרם לשימוש עצמי.

עם זאת, שימוש בקנאביס בפומבי הוא אסור באורגון, זאת לצד איסור כללי על עישון במטוס – ועל כן חל איסור מוחלט לצרוך קנאביס בטיסה.

“נסיעה למדינה אחרת עם קנאביס זו עדיין עבירה על החוק הפדרלי,” מסביר סטיב ג’ונסון ממחלקת רשות שדות התעופה בפורטלנד. “עם זאת, במידה ומדובר בטיסה בתוך תחומי המדינה, מותר בהחלט לטוס עם קנאביס, כל עוד עומדים בתנאים החוקיים של החזקה ושימוש.”

“התנאים החוקיים של החזקה ושימוש” קובעים כאמור כי צריכת קנאביס מותרת רק לבני ובנות 21 ומעלה – והחזקתו רק בכמות של עד 28 גרם (אונקיה).

במידה והגעתם לשדה תעופה באורגון ובכוונתכם לעזוב את שטח המדינה, תתבקשו בנימוס להפקיד את המריחואנה שלכם למשמורת, או לתת אותה למישהו שאינו עולה על הטיסה. לחילופין ניתן להעביר את החבילה למשטרה, שאמורה להקפיד להשמיד אותה.

ראו עוד:
משטרת ספרד מסבירה: כך תבריחו מריחואנה בטיסה
הדיילת הזהירה את הנוסעים: “תזרקו את הסמים לאסלה”

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר