אתגר ‘אלכוהול או קנאביס’: מי יקרוס אחרי שעתיים של שימוש

קבוצת קומיקאים ערכה “אתגר שטח” שבדק מה יותר בטוח לצריכה: אלכוהול או קנאביס. אחרי שעתיים של עישונים ושתייה קבוצה אחת התעלפה ונזקקה לפינוי של נהג תורן. השנייה צחקקה לה. צפו:

הקומיקאי האמריקני ניקי אלן פו (המוכר בשם הבמה שלו ‘N.A. Poe’), ערך אתגר קומי שנועד לבדוק איזה חומר בטוח יותר לצריכה, קנאביס או אלכוהול.

אחרי מבחן קודם של “שיכור מול מסטול” שבדק את השפעת החומרים על אדם אחד לו ניתנו מגוון משימות קוגנטיביות, לצורך האתגר החדש גויסו ארבעה מתנדבים משעשעים – שניים מתוכם לקבוצת האלכוהול ושניים לקבוצת הקנאביס.

הנבדקים נדרשו לצרוך את החומר שניתן להם במשך שעתיים שלמות, בכדי לבדוק את ההשפעות החיוביות והשליליות שיש לו על ההתנהגות, ההרגשה הכללית ומצב הרוח.

בכדי לחסוך זמן ולמקסם את התוצאות צרכו ארבעת המתמודדים באתגר את החומרים בצורה מרוכזת: את האלכוהול ב’שוטים’ חריפים ואת הקנאביס בתצורת דאב (מיצוי קנאביס חזק במיוחד), מאכלי קנאביס וג’וינטים חזקים.

איש מעשן ג'וינט

מטרת הניסוי לא הייתה לבצע מטלות מורכבות או לבחון לעומק את ההשפעה מבחינה רפואית, אלא להגיע למסקנה פשוטה התקפה לצרכני פנאי: מה יפיל אותך לרצפה אחרי שעתיים של שימוש.

“עוד שוט אחד, ותראו דברים שלא רציתם”

כפי שבוודאי צפיתם מראש וכמו שמצאו מחקרים שנערכו בתחום זה, התוצאות הן חד-משמעיות. לעומת קבוצת האלכוהול שסבלה רבות מהתסמינים המוכרים של שכרות – בחילות, הקאות והזדקקות לנהג תורן בסיום הניסוי – צרכני הדאב הצליחו לסיים את כל הכמות ללא השפעה שלילית מעבר לשיעולים ודיווח מצוחקק על הרגשת פרנויה.

במהלך שעתיים של בדיקות הציגו צרכני האלכוהול התנהגות פרועה ביחס למעשני הדאב שהמשיכו לשבת ולצחוק. אלו ששתו אלכוהול הקיאו את נשמתם והתעלפו על הספות, בעוד שצרכני הקנאביס המשיכו לעשן ולשחק ביליארד.

התוצאות מראות: צרכני קנאביס נהנים יותר (מתוך אתגר הראש - קנאביס מול אלכוהול)
התוצאות מראות: צרכני קנאביס נהנים יותר

אמנם לא מדובר בניסוי מדעי מאושר ומבוקר שנערך על ידי מומחים, אך תוצאותיו הברורות מראות שוב שההשוואה בין השפעותיהם השליליות של אלכוהול וקנאביס, מצביעה בכל פעם מחדש על אותו “המנצח”.

ראו עוד:
גדי נחנק מתרופות: פרק 3 – רקוד
משבר הגירה: לסטלני קולורדו נמאס מסטלנים
מתים מקנאביס? אסף הראל על המלחמה בסמים

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר