ארה”ב: תעשיית הקנאביס צפויה לגדול יותר משוק הסמארטפונים

שוק הקנאביס החוקי בארה”ב צומח בקצב מרהיב שצפוי לעלות אף על קצב הגידול בשוק הסמארטפונים ● חוקי לגליזציה של מריחואנה לשימוש עצמי צפויים לעבור ב-14 מדינות במהלך 5 השנים הקרובות ● כך קובע דו”ח מיוחד שפורסם הבוקר (4.11) ב’הפינגטון פוסט’.

מחקר שפורסם במהדורה השנייה של “שווקי המריחואנה החוקית בארה”ב” מצא כי תעשיית הקנאביס החוקי צפויה לגדול בלמעלה מ-64% אחוזים במהלך שנת 2014 – יותר מהגידול בשוק הסמארטפונים.

הדוח המלא

עורכי המחקר בחנו במהלך 6 החודשים האחרונים מאות עסקי קנאביס ממגוון תחומים – ספקים, יצרנים ובעלי חנויות – ומצאו כי העלות הכוללת ששולמה בעבור קנאביס חוקי בשנת 2013 עומדת על כ-1.5 מיליארד דולר.

הדו”ח צופה כי במהלך שנת 2014 יגדל המספר ב-64% אחוזים – עד ללמעלה מ-2.3 מיליארד דולר. פרסומים אחרונים הראו ששוק הסארטפונים גדל במהלך השנה האחרונה ב-46% אחוזים בלבד.

“קנאביס הוא מהתעשיות המתפתחות מהר יותר מכולן,” אמר סטיב ברג, עורך המחקר. “ישנו שינוי ברור בדעת הקהל בכל הנוגע למריחואנה ומצביעים צעירים יהפכו לרוב יחסי במהלך השנים הקרובות. זה מתחיל בגישה ומתפתח ליוזמות.”

ברג הוסיף עוד כי במחקר נבחנו אך ורק הרווחים הפוטנציאליים ממכירות של קנאביס עצמו וצפה שהתעשייה כולה – כולל מוצרים נלווים, ציוד גידול ואבטחה וכו’ – צפויה לגדול גם כן והרווחים כמובן בהתאם.

הדו”ח חוזה עוד שחוקי לגליזציה של מריחואנה לשימוש עצמי צפויים לעבור ב-14 מדינות נוספות בארה”ב במהלך 5 השנים הקרובות, נתון שייצור שוק מוערך של למעלה מ-10 מיליארד דולר בשנה.

לפני שבועיים פורסם דו”ח סקר ‘גאלופ’ ובו נמצא לראשונה בהיסטוריה רוב של 58% אחוזים מאזרחי ארה”ב אשר תומכים בלגליזציה של קנאביס.

בישראל פורסם לפני מספר שבועות מחקר שמצא שלגליזציה של קנאביס תביא לחסכון של למעלה מ-1.6 מיליארד ש”ח בשנה.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר