ארה”ב: שר המשפטים החדש מתייחס לראשונה ללגליזציה

התובע הכללי ושר המשפטים החדש של ארה”ב מתייחס לראשונה לשאלת הלגליזציה. “המדינות (States) רשאיות להעביר כל חוק שירצו, אך זו עדיין עבירה על החוק הפדרלי,” הסביר והבטיח לבחון את הנושא. “כמויות ה-THC במריחואנה גדולות מבעבר,” אמר.

לראשונה מאז מונה ג’ף סשנס לתפקיד התובע הכללי (שר המשפטים) החדש של ארה”ב על ידי הנשיא דונלד טראמפ, מתייחס באופן רשמי מי שנחשב לאחד המתנגדים הגדולים ללגליזציה לנושא הרגיש. זאת בהמשך לדבריו בסוף השבוע של דובר הבית הלבן שון ספייסר, שאמר כי הוא מאמין שהממשל החדש יפעיל אכיפה מוגברת יותר כנגד השימוש במריחואנה.

ג'ף סשנס מדבר על לגליזציה של קנאביס
סשנס: “כמויות ה-THC במריחואנה גדולות מבעבר”

בפגישה עם כתבים אמר סשנס כי הממשל החדש יאמץ “גישה אחראית” בנוגע לאכיפת חוקי הקנאביס וכי הם בוחנים מחדש את ההחלטה של ממשל אובמה שלא להתערב במדינות ארה”ב הבוחרות לאשר לגליזציה בשטחן.

הגישה של חוסר התערבות מצד הממשל הפדרלי בחוקי הקנאביס של ה’סטייטס’ אושרה כזכור על ידי ממשל אובמה בשנת 2013 במסגרת “מזכר קול” (Cole Memo) – שורת הנחיות של סגן שר המשפטים לשעבר ג’יימס קול לכוחות האכיפה שלא לאכוף את האיסור על לגליזציה במדינות (States) ולהתמקד בעבירות אלימות ובאכיפת האיסור על סחר בקרב בני נוער והברחות.

“אני בודאי לא אוהד של השימוש הנרחב במריחואנה, אבל המדינות, הן יכולות להעביר כל חוק שירצו,” הסביר סשנס, “רק אומר שהפצת מריחואנה בכל מקום ברחבי ארה”ב זו עדיין עבירה על החוק הפדרלי, בין אם המדינות עושות לגליזציה או לא.”

“אני לא חושב שאמריקה תלך למקום טוב יותר אם יותר אנשים מכל הגילאים ובמיוחד בני גילאים צעירים יעשנו גראס,” אמר. “אני מאמין שזה הרגל לא בריא ושכמויות ה-THC במריחואנה כיום גבוהות בהרבה מאלו של עד לפני כמה שנים.”

“מומחים מספרים לי שיש יותר מדי אלימות סביב נושא המריחואנה ממה שהיית מצפה ושכסף גדול מעורב בעניינים,” הוסיף סשנס וציין את העתירה שהגישה מדינת נברסקה נגד קולורדו בנסיון למנוע זליגה של הקנאביס החוקי מהמדינה שאישרה זאת בשנת 2012, אל המדינה השמרנית שעיין מתייחסת לכל שימוש בקנאביס כעבירה.

סשנס לא אמר בפירוש האם בכוונתו לבטל את אותו ‘מזכר קול’, אבל הודיע שהנושא נמצא בבדיקה. “מרבית המדינות [שאישרו לגליזציה] הגבילו את החוקים ועדיין, אנשים עוברים את הגבולות שנקבעו. אנחנו בוחנים את זה וננסה לאמץ גישה ומדיניות אחראית.”

סשנס כאמור ידוע כאחד המתנגדים הגדולים לשימוש בקנאביס כשבעבר צוטט אומר ש”אנשים טובים לא מעשנים מריחואנה” והצדיק זאת בכך ש”ליידי גאגא הודתה שהיא מכורה לזה”. “תנועת האיסור היא זו שהיתה חיובית והובילה לירידה,” אמר בעבר. “אנחנו זקוקים לאנשים בוגרים ואחראים בוושינגטון שידעו להגיד שמריחואנה זה לא משהו שצריך לעשות לו לגליזציה. להפך, צריך לצמצם את זה, מדובר בסכנה של ממש.”

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר