ארה"ב: רוב הרופאים בעד שימוש רפואי בקנאביס

רוב גדול של רופאים בארה"ב מאמינים שקנאביס הוא בעל תועלת רפואית וצריך להיות בשימוש לטיפול במחלות מסויימות.

סקר שנערך על ידי הפורטל הבריאותי WebMD בקרב 1,500 רופאים אמריקנים מ-48 מדינות בארה"ב, מצא שלמעלה משני-שליש מהם תומכים בשימוש רפואי בקנאביס ומאמינים כי הוא בעל תועלת רפואית.

על אף העובדה שמריחואנה מוגדרת בחוק כסם מסוכן ללא תועלת רפואית, 69% מהרופאים אמרו שהיא "יכולה לעזור בטיפול במחלות ותופעות בריאותיות מסויימות".

67% מהרופאים הסכימו עם הטענה כי קנאביס "צריך להיות אפשרות רפואית עבור מטופלים".

מייקל סמית'
ד"ר מייקל סמית', עורך WebMD

"הקהילה הרפואית מציגה תמיכה ברורה בשימוש במריחואנה כאפשרות טיפולית למגוון בעיות רפואיות. למעשה, רופאים רבים רושמים קנאביס כטיפול כבר היום," אמר ד"ר מייקל סמית', העורך הראשי של WebMD, פורטל אינטרנט בריאותי מוערך בו פורסמו תוצאות הסקר.

עיקר התמיכה נמצאה בקרב רופאים אונקולוגים (סרטן) והרמטולוגים (דם) עם 82% מהם הסכימו כי למריחואנה יש יתרונות בריאותיים לגיטימיים כגון הקלה על כאב ובחילות הנגרמות מטיפול כימותרפי.

רופאים ראומטולוגים (מפרקים/רקמות) הראו את אחוזי התמיכה הנמוכים ביותר עם 54% מהם שהסכימו כי קנאביס הוא בעל יתרונות בריאותיים.

"הקלה על כאבים היא אחת הסיבות הנפוצות ביותר לשימוש בקנאביס רפואי," ציין ד"ר סמית'. "מריחואנה עשויה להיות משכך כאבים טוב יותר ממשככי כאבים נרקוטיים כמו אוקסיקודון למשל, ועם פוטנציאל התמכרות נמוך יותר."

בסקר דומה שנערך בשנה שעברה בקרב 1,446 רופאים שהשתתפו במבדק, 76% אמרו שהיו תומכים בשימוש בקנאביס לטיפול במקרה מבחן שהוצג לפניהם.

כזכור, לפני כשנה החליטה כנסת ישראל כי לקנאביס אין תועלת רפואית. ד"ר איתי גור אריה, מנהל יחידת הכאב בבית החולים "שיבא" בתל השומר, הצהיר חודשיים לאחר מכן כי "אין שום דבר רפואי בקנאביס".

ראו גם: כל מחקרי הקנאביס של 2013
ראו גם: סקר: 75% מהאמריקנים מאמינים שמריחואנה תהיה חוקית

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

חדשות
שינוי גודל פונט