ארה”ב: כמעט רבע מיליון מקומות עבודה חדשים ב-2015

הלגליזציה ממשיכה לעשות פלאים בארצות הברית: מומחים מעריכים כי בשנים הקרובות תחול עליה של מאות אחוזים במקומות העבודה הקשורים לקנאביס.

למרות העובדה שתעשיית הקנאביס האמריקאית עוד רחוקה מלקבל לגיטימציה מלאה מהממשל הפדרלי וממערכת הבנקים המקומית, נראה כי בכל זאת לא ניתן לעצור את הצמיחה המדהימה של השוק הזה – עכשיו כשלמעלה מ-148 מיליון אמריקאים מתגוררים במדינות בהם הצמח זכה למעמד חוקי ברמה כזו או אחרת.

על פי האתר WeddHire, המתמחה בקישור בין בעלי עסקים לעובדים בתעשיית הקנאביס האמריקאית, בקולרדו לבדה נרשמה עלייה של כ-10,000 מקומות עבודה חדשים בתחום במהלך השנה החולפת. מומחים מעריכים כי מגמה זו תמשך גם במהלך שנת 2015 ותגיע ללמעלה מ-200,000 מקומות עבודה חדשים.

כאשר בוחנים את שוק התעסוקה בתחום עבור שנת 2014 נראה כי רוב מקומות העבודה החדשים בארה”ב התרכזו במספר מוקדים: בין הרבעון השלישי לרביעי נרשמה עלייה של 90% במקומות העבודה בנקודות המכירה עצמן (dispensary), בשוק הרפואי התרחשה עלייה של 70%, בתחום האדמיניסטרטיבי חלה עלייה של 65% ובתפקידי המכירות נרשמה העליה של 65%.

במקביל, חברת ArcView market research, המתמחה בניתוח שווקים, צופה כי במהלך חמש השנים הקרובות שוק הקנאביס האמריקאי צפוי לצמוח בלא פחות מ-700%, כאשר שווי השוק עצמו יוערך בכ-47 מיליארד דולר עם הזדמנויות מגוונות בתחומי ההידרופוניקה, חקלאות, תאורה, בקרת תנאים ועוד. נתונים אלו ממחישים עד כמה נושא הלגליזציה של הקנאביס כבר מזמן איננו נושא שולי עבור הכלכלה האמריקאית.

“עכשיו כשאנשים מתחילים להסתכל על המריחואנה כהזדמנות עסקית לגיטימית לכל דבר, נראה שנזנחה התאוריה הסטריאוטיפית שזהו תחום עבור סטלנים בלבד” מוסר דייויד ברנסטיין, מנהל האתר WeedHire “אנשים שעובדים בתעשייה הזו הם רציניים מאוד לגבי העבודה שלהם – הם ממש לא מחפשים להתמסטל כל היום”.

גם זה בטח יעניין אותך

ראו עוד:
קולרדו: אלפי מקומות עבודה חדשים מאז אושרה הלגליזציה
קולרדו שוברת שיאים: 5 מיליון דולר בחודש ממיסוי מריחואנה

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר