ארה”ב: יותר תומכים בלגליזציה מבנישואים חד-מיניים

הסקר השנתי של רשת ‘חדשות פוקס’ (Fox News) מגלה לראשונה כי מעל מחצית מהציבור האמריקני תומך בלגליזציה של מריחואנה – יותר מאשר התמיכה בנישואים חד מיניים.

כתב: גיא קרלינסקי

סקר חדש שנערך על ידי רשת פוקס הפתיע רבים בהתחשב במוניטין השמרני של הרשת. הסקר נערך על ידי הרשת באופן שנתי בקרב מעל 1000 מצביעים רשומים שנבחרו באקראי ברחבי ארה”ב. לראשונה שיעור התומכים בלגליזציה עבר את מחצית מהנשאלים עם 51% תומכים לעומת 44% מתנגדים – אחוזי תמיכה גבוהים יותר מאלו של נישואים חד מיניים.

הסקר ממשיך את המגמה שנראתה בשנה שעברה, כשבינואר 2014 הסקר הראה על 50% תמיכה ו43% מתנגדים. בשנה שלפני (2013) אחוז המתנגדים עבר את אחוז התומכים עם 49% מתנגדים ו-46% תומכים. תוצאות הסקר זהות לסקר שפורסם על ידי מכון המחקר PEW ומצא אף הוא רוב לתמיכה בלגליזציה וכן לתוצאות סקר ‘גאלופ’ שמצא תוצאות זהות אף הוא.

לגליזציה של קנאביס ממשיכה לקבל תמיכה- תוצאות הסקר לעומת סקרים קודמים
לגליזציה של קנאביס ממשיכה לקבל תמיכה- תוצאות הסקר לעומת סקרים קודמים

התומכים בלגליזציה: גברים, צעירים, דמוקרטים

מפילוח נתוני הסקר עולה כי צעירים מראים יותר תמיכה בלגליזציה מאשר מבוגרים: 54% מהנשאלים מתחת לגיל 35 הראו תמיכה, לעומת 39% תמיכה בקרב נשאלים מעל גיל 65.

עוד עולה כי שיעור הגברים התומכים בלגליזציה גבוה ב-10% משיעור הנשים: 56% מהגברים שנשאלו תמכו בלגליזציה לעומת 46% מהנשים. הסקר מראה כי קיים רוב של תומכים בקרב מצביעים המזדהים עם המפלגה הדמוקרטית (62%) ומצביעים לא משויכים (53%), לעומת רוב של מתנגדים (59%) בקרב מצביעים המזדהים כרפובליקנים.

בסקר גם נבדקו עמדותיהם של המצביעים בנוגע לנישואים חד-מיניים, נושא נוסף הנמצא במחלוקת בין מדינות שונות בארה”ב. 48% מהנשאלים תמכו בנישואים חד-מיניים לעומת 44% שהתנגדו.

נכון להיום 23 מדינות בארה”ב עשו לגליזציה למטרות רפואיות ו-4 מדינות, בנוסף לוושינגטון הבירה, עשו לגליזציה לשימוש למטרות פנאי. עם זאת הממשל הפדרלי עדיין אוסר על קנאביס ומסווג אותו כ’סם מסוכן’ באותה קטגוריה עם LSD והרואין.

תוצאות הסקר:

ראו עוד:
סקר בדק: מדוע אנשים מתנגדים לקנאביס חוקי?
מחוקקים בארה”ב: לגליזציה לקנאביס – או שנוציא את האלכוהול מהחוק

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר