ארה”ב: בנקים יוכלו לספק שירות לחנויות המריחואנה

אחרי חודשיים וחצי של ספקולציות אישר הממשל הפדרלי לבנקים בארה”ב לעשות עסקים עם חנויות הקנאביס החוקיות בקולורדו, שעד כה נאלצו לאגור סכומי עתק במזומן.

בחודש אוגוסט 2013 הצהיר לראשונה הממשל הפדרלי בארה”ב כי הוא מאשר ומקבל את חוקי הלגליזציה החדשים שנתקבלו במשאלי עם בוושינגטון וקולורדו. לפני חודשיים וחצי נכנסו החוקים לתוקפם באופן רשמי ועשרות חנויות החלו במכירת קנאביס חוקי לתושבי קולורדו. בתחילת החודש בירך הנשיא אובמה על ההתקדמות של חוקי הלגליזציה החדשים ואף הצהיר כי מריחואנה מסוכנת פחות מאלכוהול.

על אף שעד כה מסתמנת הלגליזציה בקולורדו כהצלחה, בעיה אחת הטרידה במהלך השבועות האחרונים את בעלי העסקים: החוק הפדרלי בארה”ב קובע כי חל איסור מוחלט על בנקים לקבל “כספי סמים” ומאחר וקנאביס עדיין מופיע בפקודת הסמים המסוכנים בחוקה האמריקנית, בעלי החנויות נאלצו לקבל מהלקוחות כסף מזומן בלבד ולא הורשו לקבל תשלום בכרטיסי אשראי.

אריק הולדר
אריק הולדר, התובע הכללי של ארה”ב

עקב כך נאלצו בעלי העסקים להחזיק בסוף כל יום עשרות ומאות אלפי דולרים במזומן והיו נתונים לחשש מפני גניבות. הבנקים מצידם הפסידו לקוחות מכניסים במיוחד.

אמש (ו’, 14.2), לאחר חודשיים וחצי של ספקולציות, אישר הממשל הפדרלי לבנקים לעשות עסקים עם בעלי החנויות במדינות שהעבירו חוקים ללגליזציה. עם זאת, האישור הממשלתי אינו מוחלט והבנקים ייאלצו להתמודד עם הנחיות ופיקוח מחמירים במידה ויהיה ברצונם לספק שירות לעסקי הקנאביס.

אריק הולדר, התובע הכללי של ארה”ב ומי שפירסם אמש את האישור, התייחס לנושא לפני מספר שבועות כשאמר כי “כמויות עצומות של כסף מזומן, כמויות בלתי רגילות, פשוט שוכבות להן מבלי שיהיה היכן להפקיד אותן. זה משהו שמאוד מטריד אותי מבחינת אכיפה וסדר ציבורי תקין.”

“בכדי לפתור את הבעיה הכלכלית הסבוכה עימה נאלצו להתמודד עסקי המריחואנה, הבהרנו למוסדות הפיננסיים כיצד עליהם לפעול במידה והם מעוניינים לספק שירות לעסקי מריחואנה ואילו נתונים עליהם יהיה להעביר לרשויות האכיפה,” הסבירה ג’ניפר שסקי קלברי, חברת הנהלה במשרד האוצר האמריקני.

היחידה האמריקנית למלחמה בפשיעה הכלכלית (FinCEN) הכינה מסמך ובו הסבר פיננסי מפורט המדריך את אותם מוסדות כיצד עליהם לפעול בכדי להימנע מתופעות של הלבנת כספים ו’טרוריזם כלכלי’, כך על פי הדיווח. נציגי היחידה אמרו כי הם מצפים מהבנקים לפעול בחריצות ולספק שירות תקין לעסקי המריחואנה.

בעקבות ההודעה זינקו שוב מניות הקנאביס בעשרות אחוזים. המרוויחים הבולטים: MDBX +21.8%. MJNA +5.1%. GRNH +4.3%. AVTC +10.4%. MWIP +7.6%. HEMP +1.7%

במקביל שלחו 18 חברי קונגרס מכתב רשמי לנשיא ברק אובמה ובו דרשו ממנו להסיר את הקנאביס מפקודת הסמים המסוכנים (ראו כאן).

הדיווח ברשת CNN:

ראו גם: ביל גייטס: “הצבעתי בעד לגליזציה בוושינגטון”

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר