ארדן: אי הפללה – בתוך חודשיים שלושה

שבוע וחצי לפני יציאת הכנסת לפגרת אביב מעדכן השר גלעד ארדן כי הצעת החוק שלו "אי הפללה באחריות" תאושר כנראה באופן סופי ותעודכן בספר החוקים "בתוך חודשיים-שלושה", כך בראיון שנערך הבוקר בגלי צה"ל. ההצעה תעלה להצבעה במליאה כבר היום כנראה.

ב-14 בינואר הודיע השר גלעד ארדן בסרטון וידאו שצילם כי הצעת החוק שלו "אי הפללה באחריות" תעלה להצבעה בכנסת "בשבועות הקרובים".

מאז חלפו כ-8 שבועות וההצעה עדיין לא עלתה להצבעה, כשאתמול (ג') נחשף לראשונה במגזין קנאביס כי היועמ"ש אביחי מנדלבליט עידכן את שרי הממשלה שההצעה במתכונתה הנוכחית אינה חוקתית.

הבוקר (ד') בראיון לגלי צה"ל מעדכן השר בעניין זה ומודיע כי החוק החדש ייכנס לתוקפו "בתוך חודשיים-שלושה".

הצעת החוק אמורה לעלות להצבעה בקריאה ראשונה בכנסת כבר היום, כשמיד לאחר מכן (18.3) יוצאת הכנסת לפגרת אביב שתימשך חודש וחצי עד 29 באפריל 2018.

במידה ותאושר ההצעה כצפוי היא תמשיך עם חזרת הכנסת מפגרה לדיונים בסעיפיה באחת מועדות הכנסת, בסיומן תגיע להצבעה נוספת ואישור בקריאה שנייה ושלישית.

לאחר אישורה בקריאה שלישית ואחרונה יעודכנו סעיפי ההצעה השנויה במחלוקת בפקודת הסמים המסוכנים כ"הוראת שעה" שתהיה בתוקף למשך 3 שנים.

"ברגעים אלה ממש הצעת החוק שלי לקידום רפורמת אי ההפללה נמצאת במשאל שרים וסוף סוף אחרי הרבה ביורוקרטיה ההצעה תגיע בשבוע הקרוב לכנסת," אמר. "יש כאן בשורה גדולה ומשמעותית".

עוד הוסיף ארדן כי "מצד אחד אחרי עשרות שנים המשטרה תפסיק לבזבז זמן בחקירות ופתיחת תיקים לאנשים נורמטיביים שעשו טעות אבל לא צריך להכתים אותם בכתם פלילי, מצד שני שימוש בקנאביס הוא פסול ומזיק ולכן עוברים לעידן של אכיפה מנהלית – קנסות מנהליים וחינוך והסברה לציבור".

בסיום השיחה הבטיח כאמור ארדן כי "ברגע שזה מגיע לכנסת זה תלוי בדיונים, אני מקווה שבחודשיים-שלושה הקרובים נוכל להשלים את החקיקה בשלוש קריאות ולצאת לדרך".

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

דרושים

חדשות
שינוי גודל פונט