טוען...

אפקט הפחד: ניירות גלגול עם איור של תאונת דרכים

ארגון אמריקאי הנאבק בקטל בכבישים יצא בקמפיין חדש נגד נהיגה תחת השפעת קנאביס: את המסר הוא מעביר באמצעות ניירות גלגול.

אחת הטענות הנדושות ביותר של המתנגדים להסדרת שוק הקנאביס מתייחסת לסכנה הקיימת בכך שאנשים רבים יעלו “מסטולים” על ההגה. אולם למרות שישנם מחקרים המפריכים את הקשר שבין צריכת קנאביס למעורבות בתאונות דרכים (כמו גם מחקרים הטוענים אחרת), נראה כי הדבר לא הפריע לקבוצת פעילים לצאת בקמפיין ייחודי כנגד התופעה.

הארגון הנקרא בשם “We Save Lives” (“אנחנו מצילים חיים”) ייצרו ניירות גלגול מקוריים המדמים התנגשות בין שני כלי רכב המתרחשת תוך כדי הגלגול עצמו. הניירות מגיעים עם מסר מצורף: “גראס מאט את התגובות שלך, אל תעשן ותנהג”.

אפקט הפחד: ניירות גלגול עם איור של תאונת דרכים
אפקט הפחד: ניירות גלגול עם איור של תאונת דרכים

הקמפיין החדשני נמצא תחת הפיקוח של קנדי לייטנר, מי שייסדה בעבר את העמותה “Mothers Against Drunk Driving” (“אמהות נגד נהיגה בשכרות”). לייטנר הואשמה בשנת 1994 בצביעות מאחר ובאותה שנה היא עזבה את תפקידה בעמותה – דווקא בשביל משרה מפנקת בתעשיית האלכוהול, אולם לדבריה היא מאמינה כי עבודתה בתחום המשקאות החריפים תרמה להנהגת נהלים אחראיים יותר בכל מה שקשור לשיווק וצריכה של אלכוהול בארה”ב, מטרה שהיא מקווה להשיג גם בתחום הקנאביס.

פרסומת של ארגון MADD נגד נהיגה בשכרות
פרסומת של ארגון MADD נגד נהיגה בשכרות

“אנשים רבים לא רק שלא מודעים לבעיה שבנהיגה תחת השפעת קנאביס, הם פשוט חיים בהכחשה,” אומרת לייטנר. “בכל פעם שאנחנו מפרסמים משהו באתר או בדף הפייסבוק של הארגון בנוגע לסכנות של שילוב נהיגה ומריחואנה, כמעט כל התגובות יוצאות להגנת הסם. אף אחד לא עושה את זה כאשר אתה מדבר על נהיגה תחת השפעת אלכוהול”.

ראו גם:
מחקרים מוכיחים: מריחואנה לא פוגעת בנהיגה. להפך!
פייגלין בוועדת הכנסת: “קנאביס לא פוגע בנהיגה”
צפו: מבחן נהיגה למעשני מריחואנה
מריחואנה מפחיתה את כמות ההרוגים בתאונות הדרכים

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר