טוען...

אל קפונה הוא תוצר של הממשל האמריקני – ממש כמו ספקי הסמים בארץ

בשנת 1920 התקבל תיקון לחוקה האמריקנית המכונה “חוק היובש” אשר אסר על ייצור ומכירה של מוצרי אלכוהול במשך 13 שנים ותרם להשתלטותו של אל קאפונה והמאפייה על עסקי האלכוהול במדינה.

ב-16 בינואר 1919 נחקק בארצות הברית התיקון ה-18 לחוקתה, אשר אסר על “ייצור, הובלה ומכירה של משקאות חריפים” בכל ארצות הברית. עם כניסתו של התיקון לתוקף כשנה מאוחר יותר (ב-16 בינואר 1920) החלה בארצות הברית תקופת היובש. חוק זה בוטל לאחר 13 שנים על ידי התיקון ה-21 לחוקת ארצות הברית מ-17 בפברואר 1933, שאיפשר מחדש מכירת משקאות אלכוהוליים. עד היום, זהו המקרה היחיד בחוקת ארצות הברית שבו ביטל תיקון אחד לחוקה תיקון אחר.

האיסור על צריכת משקאות אלכוהוליים היווה בתחומים רבים אסון חברתי וכלכלי ועודד למעשה את הפרת החוק על ידי אנשים נורמטיבים ושומרי חוק.

החוק הופר והמשקאות הוברחו, יוצרו ונמכרו והביאו לתנופה ולשגשוג של…. הפשע המאורגן. מבחינה כלכלית, הרשויות לא ראו ברכה בצעד זה. משרד האוצר הפסיד סכום של 500 מיליון דולר על אי-מיסוי משקאות חריפים ואילו החקלאים איבדו שוק רחב של מכירות הדגנים. תעשיית היין האמריקאית הייתה היחידה שהמשיכה לפעול אבל גם אז עקרו בעלי הכרמים את הגפנים ונטעו במקומם עצי פרי.

הפגנה למען ביטול חוק היובש
הפגנה למען ביטול חוק היובש – “אנחנו רוצים בירה”

חוק זה חיזק את הפשע המאורגן בכל רחבי ארה”ב.המאפיה, ובעיקר זו של אל קאפונה, שהתפרנסה מייצור ומכירה של אלכוהול, השתלטה על עסקי המשקאות והחלה מלחמת כנופיות.

לאחר 13 שנים, בהן נפרץ החוק הלוך וחזור ובמהלכן נערכו הפגנות רבות שקראו לביטולו, החליט הממשל האמריקאי לבטל את חוק היובש כדי לא לגרום להתגברות הפשע בארה”ב.

ההודעה בעיתון על ביטול חוק היובש
ההודעה בעיתון על ביטול חוק היובש

מתוך וויקיפדיה: “הדעה הרווחת היא שחוקי יובש בוטלו מכיוון שהם כשלו ולא הצליחו למנוע שתיית משקאות חריפים. אך יכולות להיות סיבות אחרות לביטול החוקים, כמו התפשטות הדעה המתירה לאדם לנהוג כרצונו גם כאשר הוא גורם לעצמו נזק, התגברות “השוק השחור” של האלכוהול והגדלת הפשיעה (בארצות הברית לדוגמה החלו ארגוני המאפיות לתפוס מקום משמעותי ומסוכן) וסיבה נוספת היא השפעתם של בעלי הון על המחוקקים (אשר היו מעוניינים בהחזרת הסחר במשקאות אלכוהוליים).”

אל קאפונה
אל קאפונה

אל קפונה המשיך להתעסק בזנות, הימורים וסמים קשים כי אף אחד לא הזדקק יותר לאלכוהול לא חוקי. מה קרה לאחר 13 שנים כשבוטל חוק היובש?התפתחה תעשייה שלמה ממוסדת ומסודרת לייצור אלכוהול וכיום תוצרתה של ארה”ב נמכרת בכל העולם והיא נחשבת לאחת היצרניות הגדולות של משקאות אלכוהוליים ברמה גבוהה.

חוק היובש הונהג במדינות נוספות מלבד ארה”ב. מ-1901 עד 1948 באי הנסיך אדוארד (פרובינציה קנדית), מ-1914 עד 1925 ברוסיה, מ-1915 עד 1928 באיסלנד, מ-1916 עד 1927 בנורבגיה, מ-1919 עד 1932 בפינלנד וכאמור – מ-1920 עד 1933 בארצות הברית.

תארו לעצמכם מצב שחוק הסמים הקלים יעבור וכל אחד יורשה לגדל בביתו עד 3 צמחים נניח. כשנגדל לבד את המריחואנה שלנו, משפחות הפשע בארץ ירדו מהסחר בסמים קלים שכן אף אחד לא יזדקק להם יותר. שיתעסקו בקוקאין, זנות והימורים, שזה ממש לא מענייננו.

במקום כל הברחות החשיש מארצות ערב שתורמות בדרך עקיפה לארגוני טרור ואויבי ישראל, יוכל מי שרוצה לגדל לעצמו את הצמח הטבעי ולצרוך אותו להנאתו. יש לנו בנגב שטחים עצומים ותנאים נהדרים לגידול תעשייה שלמה של המפ.

המפ

המפ הוא צמח המשתייך למשפחת הקנאביס. ההבדל העיקרי בין המפ לקנאביס הוא בכמויות ה-THC, שהוא המרכיב הפסיכו-אקטיבי בקנאביס שגורם לתחושת הסוטול אצל מעשני המריחואנה. כמות ה-THC בהמפ היא קטנה באופן משמעותי מכמות ה-THC במריחואנה וברמה כזו שאינה משפיעה כלל על מי שצורך את הצמח. בשפה פשוטה זה אומר שאם תנסו לעשן שדה שלם של המפ, תקבלו כאב ראש ותו לא.

המפ - שימושיו התעשייתים

ההמפ נחשב ל”סופר-צמח” שדרישותיו מינימליות (צריכת מים מועטה יחסית, אפשר לגדלו כמעט בכל אקלים ובדרך כלל אין צורך להשתמש בחומרי הדברה) והתועלת ממנו אדירה. מעריכים כי ממרכיביו השונים (זרעים וסיבים מהגבעול) ניתן לייצר כ-25,000 מוצרים שונים, ביניהם מוצרי מזון, חומרי בנייה, תרופות, דלק, בטון, חומרי איטום, חלקים לרכב, פלסטיק, מוצרי קוסמטיקה, נייר, אופנה ועוד ועוד. מלבד גידולו הידידותי לסביבה, להמפ יתרונות ניכרים כמעט בכל מוצר שמייצרים ממנו בהתבסס בעיקר על היסודות התזונתיים והבריאותיים היחודיים של זרעיו וחוזקם ועמידותם הגבוהים של סיביו.

ראו עוד: המפ – קנאביס תעשייתי
ראו עוד: מכונית העתיד: מיוצרת מהמפ ומתודלקת בקפה
ראו עוד: בית המפ אוטונומי

זרעי המפ הם מזון בריאות אולטימטיבי – יכולותיו התזונתיות של ההמפ הן הסיבה העיקרית לשימוש בו לאורך ההיסטוריה האנושית וכן לעניין הגובר בו בשנים האחרונות: ההמפ מכיל פרוטאינים אשר דרושים להתנהלות תקינה של גוף האדם, עשיר באומגה 3 ובאומגה 6 (ובאיזון מדהים ונדיר ביחס הכמות ביניהם), מכיל כלורופילים חיוניים וכמובן את כל היתרונות והויטמינים שבכל צמח גינה. בנוסף ההמפ מכיל חומצות שומנים חיוניות ועוזר להתחדשות ותקינות תפקוד המוח, הזכרון, מצב הרוח ויכולת הריכוז.

ראו עוד: זרעי המפ – מזון בריאות אולטימטיבי

שורשיו של הצמח היעיל מצויים בסין, שם החלו להשתמש בו לתעשיית הטקסטיל כמה אלפי שנים לפני הספירה. חשיבותו של ההמפ כגידול חקלאי הלכה והתעצמה ועד סוף המאה ה-19 כבר ידעו בעולם לייצר ממנו כמה אלפי מוצרים, כולל בדים, שמן לתאורה, נייר, מוצרי קוסמטיקה, מזון וכו’.

ראו עוד: קנאביס – כל ההיסטוריה על רגל אחת

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר